12-08-2007
zmień rozmiar tekstu
A+ A-
Każdy z nas ma zapewne własną definicję szczęścia, często szukając drogi do zrealizowania swoich marzeń sięgamy po różnorodne podręczniki. Rady, które w nich znajdziemy będą pomocne jedynie pod warunkiem, że podejdziemy do nich z dystansem.
W pokonaniu apatii, smutku i znalezieniu motywacji pomóc może otwarcie się na świat i ludzi, jednak zanim wykonasz telefon do dawano niewidzianych znajomych zastanów się nad tym, z kim warto się spotkać. Badania psychologów z Sorbony dowidzą, iż ważniejsza od ilości kontaktów towarzyskich jest ich jakość. Dwoje, lub troje przyjaciół, z którymi kontaktujesz się przynajmniej raz w tygodniu da Ci większe wsparcie w chwili kryzysu niż kilkunastu znajomych, z którymi łączą Cię powierzchowne relacje.
Sposobem na walkę z samotnością i rutyną jest rozwijanie starych i odkrywanie nowych pasji. Zanim jednak zapiszesz się na jakiś kurs odpowiedz sobie na pytanie czy rzeczywiście masz na to ochotę. Jeśli nauka słówek nigdy nie była Twoją mocną stroną nie wybieraj zajęć językowych, rób to, na co masz ochotę i co sprawia Ci przyjemność.
Na Twoje samopoczucie korzystnie wpłynąć może aktywność fizyczna. Wybierając dyscyplinę sportową nie kieruj się sugestiami znajomych, czy modą. Pamiętaj, że nie ma lepszych i gorszych pasji, ważna jest Twoja satysfakcja i radość z udanego spędzania wolnego czasu.
Często, chcąc zmienić swoje życie kierujemy się emocjami i podejmujemy decyzje, których skutki bywają nieodwracalne. Zamiast przekreślać związek, który nie daje Ci pełnej satysfakcji, lub odchodzić z pracy z powodu nieporozumienia z szefem spróbuj przeprowadzić rzeczową rozmowę; z partnerem o swoich uczuciach, ze zwierzchnikiem o możliwościach rozwoju zawodowego.
Niezależnie od sytuacji, w jakiej się znajdujesz musisz mieć świadomość tego, iż nic nie zmieni się samo, zachowaj jednak zdrowy rozsądek, zbyt gwałtowne posunięcia mogą być tak samo szkodliwe jak bierność.