Strona głównaStyl życia10 produktów, które pomogą ci się dobrze wyspać

10 produktów, które pomogą ci się dobrze wyspać

Żeby dobrze sypiać, trzeba do codziennego stylu życia na stałe wprowadzić pewne elementy, takie jak kładzenie się do łóżka o stałej godzinie, nieprzejadanie się wieczorem, dostatecznie wczesne wyłączanie komputera czy telewizji, etc. Pomocne są też naturalne sposoby na dobry sen, takie jak medytacja, aromaterapia, a także picie herbatek ziołowych. Do tego wszystkiego, można sobie ułtawić zasypianie i utrzymanie snu dzięki określonym produktom - sprawdź, co może ci się przydać dla dobrego nocnego odpoczynku.
10 produktów, które pomogą ci się dobrze wyspać [Fot. gpointstudio - Fotolia.com]

Grube zasłony

Ciężkie zasłony zaciemniające blokują światło z zewnątrz, a jednocześnie pomagają zmniejszyć hałas, więc stanowią ważny element wyposażenia sypialni i mogą rzeczywiście poprawić jakość odpoczynku. Są szczególnie pomocne, gdy w pobliżu okna sypialni znajduje się latarnia, lub praca zmianowa wymaga snu w godzinach innych niż standardowe - dobre zaciemnienie pokoju ma wówczas istotne znaczenie.

Dyspenser zapachu

pomaga w walce - polecane są tu zapachy: różany, melisowy, lawendowy, majerankowy, mandarynkowy i rumianku rzymskiego. Aby nie były zbyt intensywne i dłużej sie utrzymywały, warto użyć specjalnego dyspensera.

Koreczki do uszu, opaska na oczy

Jeśli jesteś szczególnie wrażliwy/a na bodźce akustyczne czy świetlne, koreczki i opaska pomogą się odseparować i zapewnić sobie . Takie gadżety przydają się też w samolocie czy hotelu.

Ogrzewacz stóp

Przydaje się zimą, kiedy stopy łatwo marzną i nawet pod grubą kołdrą trudno jest je ogrzać. Gdy twoje stopy są ciepłe, łatwiej robisz się senny/a i szybciej zasypiasz.

Panele akustyczne

Mogą istotnie wyciszyć sypialnię, co jest szczególnie ważne, jeśli twój dom znajduje się przy ruchliwej ulicy lub mieszkasz w bloku z płyty i z powodu cienkich ścian słyszysz rozmowy sąsiadów. Poza panelami, na rynku dostępne są maty wygłuszające czy pianki akustyczne oraz inne podobne produkty.

Koc z wypełnieniem/ koc obciążeniowy

Stosowany jest głównie u dzieci w z zaburzeniami integracji sensorycznej, ale może być pomocny w walce z zaburzeniami snu u osób w każdym wieku. Delikatny, ale dobrze wyczuwalny przez organizm nacisk pozytywnie oddziałuje na układ nerwowy - osłabia odczuwanie stresu, pozwala się lepiej zrelaksować i poczuć bezpiecznie.

Generator białego szumu

Biały szum to rodzaj szumu akustycznego, którego nieustanna emisja sprawi, że mózg odbiera ten jeden rodzaj dźwięku, ignorując wszystkie inne, takie jak mogące cię obudzić w nocy szczekanie psa, przemieszczanie się domowników po mieszkaniu, ruch uliczny, etc.

Żelowa poduszka chłodząca

Temperatura głowy ma istotny wpływ na jakość snu. W upalne noce taka pomaga dosłownie zachować „chłodną głowę".

Balsam wspomagający sen

Producenci kosmetyków oferują balsamy do ciała, które dają efekty rozgrzewające i aromaterapuetyczne, stosowanie takich kremów pozwala się odprężyć i szybciej zanąć.

Monitor snu

Urządzenie ma różne formy, są to: opaski, maty, a także smartwatche. Działają w ten sposób, że odczytują wszelkie ruchy śpiącej osoby, rejestrując głębokość oddechu, zmianę pozycji ciałą podczas snu, czy rytm bicia serca. Wszystko to pozwala na zaplanowanie pobudki w najlepszym dla organizmu czasie, oczywiście w takim przedziale czasowym, w jakim musimy wstać. Sam proces wybudzania jest łagodny, a jego dobrany za pomocą odpowiednich algorytmów czas sprawia, że czujemy się wyspani.

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Akademia Pełni Życia
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • EWST.pl
  • Hospicja.pl
  • Oferty pracy