Strona głównaStyl życia7 niezwykłych zastosowań skóry banana

7 niezwykłych zastosowań skóry banana

Skóra banana przydaje się na różne sposoby, niektórzy polecają, by ją także zjadać, inni podkreślają jej prourodowe właściwości. Zobacz, jak można jej niestandardowo użyć, daje wiele korzyści.
7 niezwykłych zastosowań skóry banana [fot. vicran z Pixabay]

Sposób na zmarszczki

Skórka pomaga utrzymać odpowiednie nawodnienie skóry, co pozwala ograniczyć rozwók zmarszczek. Co więcej, znajduje się w niej duża ilość antyoksydantów i witmina C, one zaś także ograniczają niekorzystne zmiany wyglądu. Wystarczy potrzeć skórą bananów okolice pod oczami i zostawić na kilkanaście minut, można też zetrzeć całe banany, dodać żółtko jaj i zastosować taką miksturę jako maseczkę na twarz.

Ochrona zdrowia oczu

Ponieważ skóra bananów zawiera witaminę A oraz , jest pomocna w zachowaniu dobrego wzroku. Jej jedzenie może chronić przed zaćmą i zwyrodnieniem plamki żółtej. Badania pokazały, że ekstrakt ze skórki od banana chroni siatkówkę oka przed uszkodzeniami wywoływanymi światłem, umożliwiając regenerację komórkom siatkówki.

Wybielanie zębów

Dojrzała skóra bananowa zawiera znaczne dawki potasu, co może pomóc w zmniejszeniu plam pojwiających się na zębach picia niektórych popularnych napojów (np. czy herbaty) lub jedzenia niektórych produktow, np. (jagód).Wystarczy codziennie po standardowym umyciu zębów pocierać je skórką banannów przez kilkadziesiąt minut, a następnie ponownie wypłukać.

Kompostowanie

Wrzucaj skórki bananów do kompostownika, wzbogacą go o wpań, magnez, siarkę, fosforany, potas i sód. Wszystkie te pierwiastki zaś przydają się dla lepszego wzrostu roślin. Można też zakopać skóry obok korzeni rośliny, kórą chce się wzmocnić.

Łagodzenie bólu

Wystarczy przyłożyć skórkę bananową bezpośrednio na bolesne miejsce i pozostawić tam na 30 minut, aż ból ustąpi. Niektórzy w ten sposób skutecznie łagodzą .

Zmiękczanie mięsa

Jeśli chcesz, by mięso nie stało się suche i pozostało delikatne, dodaj trochę dojrzałej skórki banana do brytfanny, w której zamierzasz je piec. Pieczeń będzie soczysta i pełna smaku.

Poprawa nastroju

Aminokwasy w skórkach bananowych (m. in. tryptofan) mają wpływ na zwiększenie poziomu hormonu o nazwie serotonina, która odpowiada m. in. za . Więcej jest tych substancji im bardziej dojrzały jest owoc.

Przeczytaj także


Ból, bóle głowy - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Na bóle głowy skarży się aż 70 procent Polaków. Dolegliwości te mogą być spowodowane przez szereg przyczyn - fizycznych, chemicznych, psychicznych, bakteriologicznych, neurologicznych. Ich zidentyfikowanie jest jednak bardzo istotne ze względu na podjęcie odpowiedniego leczenia. czytaj dalej »


Migrena / Migreny - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Migrena to rodzaj powtarzających się silnych bólów głowy, które mogą mieć istotny negatywny wpływ na jakość życia. Objawy migreny nie zawsze są widoczne dla otoczenia, tymczasem schorzenie to dotyka 10-12% populacji i jest niezwykle uciążliwe i bolesne. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Aktywni 50+
  • Hospicja.pl
  • Kobiety.net.pl
  • Oferty pracy