Strona głównaStyl życiaBlue Monday: w tym roku na drogach wyjątkowy. Nikt nie zginął w wypadku

Blue Monday: w tym roku na drogach wyjątkowy. Nikt nie zginął w wypadku

Poniedziałek 16 stycznia, pomimo że określany jako najbardziej depresyjny dzień w roku, okazał się w tym roku wyjątkowy dla uczestników ruchu drogowego. Jak podaje Policja, właśnie w poniedziałek po raz pierwszy w tym roku mieliśmy dzień, w którym nikt w Polsce nie zginął w wypadku drogowym. Zwykle takie dni zdarzają się bardzo rzadko.
Blue Monday: w tym roku na drogach wyjątkowy. Nikt nie zginął w wypadku [© Kadmy - Fotolia.com] Jak informuje Policja, standardowo statystyki odnotowują po kilka ofiar śmiertelnych dziennie, np. w styczniu tego roku średnio było to blisko 5 osób, podobnie w styczniu 2016 roku. Bywa jednak, zwłaszcza w miesiącach jesiennych – październiku i listopadzie, że ta liczba jest dwukrotnie większa.

"", czyli poniedziałek – 16 stycznia br., który w doniesieniach prasowych uznano za najgorszy, bo najbardziej depresyjny dzień w roku (na podstawie teorii brytyjskiego psychologa Cliffa Arnalla), nie był jednak wcale taki zły. Okazało się bowiem, że tzw. „wizja 0”, czyli brak ofiar śmiertelnych nie musi być wcale mrzonką, mimo iż nasycenie samochodami w Polsce jest coraz większe.

Obecnie na polskich drogach porusza się już ponad 26 mln pojazdów samochodowych, w tym ponad 20 mln samochodów osobowych. Przy takim natężeniu ruchu, na wciąż niedoskonałych drogach, nietrudno o stłuczkę czy poważniejszy wypadek. Ważne jest jednak aby nie były to zdarzenia z ofiarami śmiertelnymi i ciężko rannymi. Zgodnie z zasadą, że samochód to rzecz nabyta a zdrowie i życie już nie.

Również ostatni weekend należy uznać za jeden z najbardziej bezpiecznych w ciągu minionych miesięcy, w dniach 14-15 stycznia 2017 w 86 śmierć poniosło 5 osób a 123 zostały ranne.

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • eGospodarka.pl
  • EWST.pl
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Oferty pracy