Strona głównaStyl życiaCo jeść, gdy na dworze zimno

Co jeść, gdy na dworze zimno

Gdy temperatura spada, nasz organizm ma specjalne dietetyczne potrzeby. Aby się rozgrzać warto sięgnąć po określone produkty i wcale nie powinien to być pełny tłuszczu i cukru fast food, choć nierzadko na takie właśnie dania mamy ochotę, gdy na zewnątrz śnieg, mróz i zimny wiatr. Oto, jakie produkty najskuteczniej i najzdrowiej pozwolą się rozgrzać.
Co jeść, gdy na dworze zimno [Fot. Ruslan Mitin - Fotolia.com]
Gdy na zewnątrz „panoszy" się zima, warto szczególnie zadbać o dobrą dietę pełną składników odżywczych, i związków wzmacniających układ odpornościowy - dzięki tem organizm będzie odpowiednio przygotowany na chłodną pogodę. Oto najlepsze produkty na mroźny czas:

Owsianka

Owsianka zawiera pełne ziarno, które dostarcza i białka roślinnego, dzięki czemu pomaga nasycić się już niewielką porcją. Płatki owsiane zawierają beta-glukan, rodzaj rozpuszczalnego błonnika, który powoduje obniżenie poziomu cholesterolu LDL we krwi i reguluje ilość glukozy we krwi, więc osłabia ryzyko cukrzycy typu 2 oraz zmniejsza prawdopodobieństwo rozwoju choroby wieńcowej.

Cebula

zwiększa pocenie się i stanowi poteżną broń w walce z przeziębieniami. Jest również szeroko polecanym warzywem w okresie zimowym, ponieważ ma - wraz z czosnkiem - rozgrzewajacą moc, pomagając utrzymać ciepło ciała.

Herbata imbirowa

Kazda filiżanka groącej herbaty rozgrzewa, ale jej imbirowa wersja wyjątkowo dobrze się spisze w tym zakresie. wykazuje właściwości termogeniczne, czyli takie, które pozwalają utrzymać ciepłotę ciała. Co więcej, może również stymulować metabolizm i poprawiać przepływ krwi.

Kawa

Może być również mrożona, bo nie tyle sama temperatura wpływa na temperaturę ciała, ale kofeina. Związek ten poprawia dzięki uwalnianiu kwasów tłuszczowych z tkanki tłuszczowej organizmu, co z kolei podnosi ciepłotę organizmu.

Cynamon

Jest bogaty w silne przeciwutleniacze i może pomóc poprawić metabolizm, a także w wspomóc trawienie. łagodnie rozgrzewa żołądek i skutecznie wspomaganiu pracę pozostałych części układu trawiennego.

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Aktywni 50+
  • EWST.pl
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Pola Nadziei
  • Oferty pracy