Strona głównaStyl życiaCo nas stresuje, a co sprawia frajdę podczas podróży?

Co nas stresuje, a co sprawia frajdę podczas podróży?

Najbardziej stresującym elementem podróży są opóźnienia – zarówno lotnicze, jak i wywołane korkami – wynika z badania przeprowadzonego wśród Polaków na zlecenie Budget Polska. Z drugiej strony, najwięcej ankietowanych wskazało wybór pięknej drogi jako dobry sposób na zwiększenie frajdy z wyjazdu.
Co nas stresuje, a co sprawia frajdę podczas podróży? [Fot. FotolEdhar - Fotolia.com]

Co nas stresuje?

Polaków najbardziej stresują opóźnienia. Oczekiwanie na czy pociąg jako niemiłe doświadczenie wskazało 32% badanych. W porównaniu z mieszkańcami innych, europejskich państw, bardziej niepokoi nas nieznajomość języka kraju, do którego jedziemy. Stres w związku z tym odczuwa 30% Polaków i jedynie 18% Portugalczyków, 18% Niemców oraz 19% Austriaków. Obawa przed niespakowaniem ważnej rzeczy do doskwiera z kolei 26% podróżujących z Polski.
Z drugiej strony, niewielu Polaków niepokoi perspektywa przegapienia lotu czy innego środka transportu. Wskazało ją 17% badanych w naszym kraju i aż 36% Szwajcarów, 31% Włochów oraz 30% Austriaków.

Co zrobić, by zwiększyć frajdę z podróży?

Oprócz czynników wywołujących , w ramach badania na zlecenie Budget Polska spytano również o pomysły na to, jak czerpać frajdę z podróży samochodem*.
55% Polaków wskazało wybór malowniczej trasy. Aby zrelaksować się, robimy sobie również częste przystanki – ten sposób na zwiększenie przyjemności z jazdy wskazało 41% badanych. W trakcie podróży lubimy też zajadać się przysmakami. Dzięki temu większą frajdę z wyjazdu odczuwa 33% ankietowanych. Można śmiało stwierdzić, że każdy lubi posłuchać swojej ulubionej muzyki. Nic więc dziwnego, że przygotowanie odpowiedniej playlisty do auta to sposób na większą radość z jazdy według 28%, a urządzenie samochodowego karaoke 19% Polaków.

Tagi: podróż, stres

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kobiety.net.pl
  • Aktywni 50+
  • eGospodarka.pl
  • Umierać po ludzku
  • Oferty pracy