Grób Pański obudowany jest niewielką kapliczką zwaną kuwuklią. W niewyjaśniony naukowo do tej pory sposób, bez jakiejkolwiek udowodnionej interwencji z zewnątrz pojawia się w niej ogień. Zgodnie z tradycją patriarcha jerozolimski Teofil III wszedł w do kaplicy z dwoma pękami zgaszonych świec, wyszedł z nijej zaś wyszedł z ze świecami płonącymi jasnym ogniem. Jak co roku świadkami tego niezwykłego zjawiska były tysiące pielgrzymów z całego świata. Według wiernych ogień przez pierwsze sekundy lub minuty nie parzy, dlatego można go dotykać.
Tagi: cud, prawosławie, chrześcijaństwo, wielkanoc, jerozolima
Zastrzeżenia odpowiedzialności
Podziel się:
Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany:
zaloguj się /
zarejestruj się
08:59:47, 12-04-2015 ~gość: 31.174.243.xxx
18:08:12, 12-04-2015 ~gość: 86.45.170.xxx
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.