Strona głównaStyl życiaDlaczego nagle tyjesz? Kilka powodów chwilowego przybrania na wadze

Dlaczego nagle tyjesz? Kilka powodów chwilowego przybrania na wadze

Może się zdarzyć tak, że pomimo odpowiedniej diety wskaźnik wagi przechyla się nieco znaczniej niż się zakładało. Nie oznacza to jeszcze braku sukcesów w wysiłkach ochudzania, być może taki niespodziewanie wyższy odczyt wagi może mieć zaskakującą, niezwiązaną z żadną chorobą, przyczynę. Oto kilka powodów nagłego przybierania na wadze.
Dlaczego nagle tyjesz? Kilka powodów chwilowego przybrania na wadze [Fot. karepa - Fotolia.com]

Mięśnie

Jeśli w ostatnim czasie bardzo intensywnie ćwiczyłeś/aś, możesz nabyć dodatkowych kilogramów, a to ze względu na fakt, że podczas określonego wysiłku fizycznego budujesz , które nie ważą tak mało... mięśnie są dość gęste i zajmują mniej miejsca niż tłuszcz, więc chociaż możesz mieć szczuplejszą sylwetkę, waga się nie zmienia lub nieco wzrasta właśnie z powodu zwiększenia masy mięśniowej. Gdy przestaniesz wykonywać ćwiczenia ułatwiające budowę tkanki mięśniowej, możesz zauważyć, że chudniesz, choć takie „" nie oznacza pozbycia się nadmiaru .

Nadmiar sodu

Jeśli zaserwujesz sobie większą ilość produktów ze znaczną zawartością soli, to dostarczasz sobie duże dawki . Pierwiastek ten zaś, w nadmiarze, może może spowodować tymczasowe zatrzymanie wody, co oznacza nawet kilkukilogramowy naddatek wagi. Takie „tycie" jest chwilowe, już na drugi dzień masa ciała zmniejszy się, jeżeli dawka sodu w organizmie powróci do normy.

Zbyt duża ilość wody

Możesz również bezpośrednio dostarczyć sobie tak znaczną ilość wody, że będzie to miało przełożenie na zwiększenie wagi. Po seansie w saunie czy intensywnym treningu możesz odczuwać silne pragnienie i wypić tyle wody, że chwilowo na wadze zobaczysz kilogram czy dwa więcej niż się spodziewasz.

Nosisz ciężkie ubrania

Zwróć uwagę na to, co masz na sobie, gdy się ważysz. Dżinsowe spodnie, pasek z dużą klamrą, czy ciepły ciężki sweter mogą istotnie zmienić odczyt wagi. Nie przerażaj się, jeśli rankiem w piżamie ważyłeś/aś o dwa kilogramy mniej niż podczas wieczornego wejścia na wagę „w pełnym umundurowaniu". Co więcej, ranem w ogóle waży się mniej niż wieczorem - wszystko dlatego, że jedzenie dostarczone w ciągu dnia nie zostaje jeszcze strawione.

Przeczytaj także


Otyłość - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Otyłość to nadmierne zmagazynowanie tkanki tłuszczowej, do którego prowadzi nadmierna podaż energii dostarczanej w pożywieniu w stosunku do zapotrzebowania organizmu. Z otyłością powiązane są różnorakie dolegliwości: cukrzyca, nadciśnienie, choroby serca, zwyrodnienia stawów. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • eGospodarka.pl
  • Aktywni 50+
  • Hospicja.pl
  • Oferty pracy