Strona głównaStyl życiaDługi weekend: policyjny bilans wypadków drogowych

Długi weekend: policyjny bilans wypadków drogowych

Kolejny długi weekend za nami. Dla wielu osób był to okres rodzinnych wyjazdów i odpoczynku od codzienności. Dla policjantów był to czas wytężonej służby, związanej z zapewnianiem bezpieczeństwa na drogach. Tegoroczny długi weekend był bezpieczniejszy od ubiegłorocznego.
Długi weekend: policyjny bilans wypadków drogowych [Fot. 07photo - Fotolia.com] Podczas czerwcowego na głównych trasach wyjazdowych z miast można było spotkać więcej niż zwykle policyjnych patroli. Dla policjantów ruchu drogowego każdy długi weekend na drogach to czas intensywnej pracy. Policjanci kontrolowali m .in. prędkość, sposób przewożenia dzieci, stan techniczny pojazdów i stan trzeźwości kierujących.

Od środy do niedzieli włącznie, policjanci odnotowali 439 . 32 osoby poniosły śmierć, a 574 osoby zostały ranne. Funkcjonariusze patrolujący drogi zatrzymali 1721 nietrzeźwych kierujących.

Tegoroczny długi weekend okazał się bezpieczniejszy od , w analogicznym okresie 2016 roku doszło do 471 wypadków drogowych, w których życie straciło 51 osób, a 577 zostało rannych. Policjanci zatrzymali wówczas 1576 nietrzeżwych użytkowników dróg.

Policjanci dbali również o bezpieczeństwo wypoczywających nad wodą.

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X