Strona głównaStyl życiaDłuższe życie zapewni ci... kawa

Dłuższe życie zapewni ci... kawa

Oto przyjemny sposób na długowieczność - picie kawy. Kawa zawiera duże ilości antyoksydantów, które mają zbawienny wpływ na nasze zdrowie.
Dłuższe życie zapewni ci... kawa [Fot. dimakp - Fotolia.com] Ci, którzy codziennie serwują sobie , mają większe szanse na , wynika z nowych badań kierowanych przez International Agency for Research on Cancer.

W badaniach wzięło udział ponad 0,5 mln ludzi z 10 krajów. Uczeni porównali konkretne przyczyny śmierci i wiek zgonu z jakiejkolwiek przyczyny u osób pijących kawę i tych, którzy nigdy nie sięgają po ten napój. Okazało się, że w danym okresie ryzyko śmierci jest niższe u ludzi raczących się kawą co najmniej trzy razy dziennie niż u pozostałych. Co więcej, wydaje się, że smakosze kawy odznaczali się szczególnie niższym prawdopodobieństwem zgonu z powodu i chorób trawiennych.

W innych testach (Uniwersytetu Hawajskiego, amerykańskiego Narodowego Instytutu Walki z Rakiem oraz Uniwersytetu Południowej Kalifornii), z udziałem niemal 200 tysiecy ludzi w wieku 45-75 lat, dowiedziono pozytywnego wpływu kawy na stan zdrowia osób z różnych grup etnicznych. Ci, którzy regularnie sięgali po kawę, mieli niższe ryzyko śmierci w ciągu 16-letnich badań niż pozostali.

Jak wyjaśniają eksperci, kawa zawiera duże ilości , które mają zbawienny wpływ na nasze zdrowie, m. in. pomagają uchronić się przed nowotworami. Jakkolwiek nie dowiedziono związku przyczynowo-skutkowego pomiędzy piciem kawy i długowiecznością, z dużym prawdopodobieństwem napój ten sprzyja lepszemu zdrowiu, a więc i dłuższemu życiu.

Wyniki badań opublikowano w Annals of Internal Medicine.

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Akademia Pełni Życia
  • Hospicja.pl
  • eGospodarka.pl
  • Pola Nadziei
  • Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X