Strona głównaStyl życiaDobry nastrój pomaga w kreatywnym myśleniu

Dobry nastrój pomaga w kreatywnym myśleniu

Ci, którzy w pracy oglądają śmieszne filmy online, niekoniecznie tracą czas. Być może stosują się do wskazań wynikających z najnowszych badań psychologicznych - wprowadzając się w dobry nastrój, mogą myśleć bardziej twórczo.
Dobry nastrój pomaga w kreatywnym myśleniu
- sprzyja kreatywnemu rozwiązywaniu problemów i elastycznemu, ale uważnemu myśleniu - mówi Ruby Nadler University of Western Ontario.

Osoby biorące udział w badaniu zostały wprowadzone w różne nastroje, a następnie przydzielono im zadanie klasyfikowania zestawów obrazków ze złożonymi wzorami. Uczeni manipulowali nastrojem uczestników przy pomocy klipów muzycznych i wideoklipów; Muzyką wywołującą największą był pełen werwy utwór Mozarta, a jeśli chodzi o radosny materiał wideo - filmik ze śmiejącym się dzieckiem. Aby wywołać , użyto motywów z Listy Schindlera i wiadomości dotyczących skutków trzęsienia ziemi.

Okazało się, że radośni uczestnicy lepiej nauczyli się zasad klasyfikowania wzorów niż ludzie smutni lub o neutralnym nastroju. - Jeśli masz zadanie, w którym trzeba myśleć innowacyjnie lub masz problem wymagający precyzyjnego rozważenia, pozytywny nastrój może ci w tym pomóc - mówi Nadler. A muzyka to łatwy sposób na wprawienie się w dobry nastrój. Co istotne, każdy ma swój ulubiony typ muzyki, nie trzeba słuchać Mozarta - wachlarz wyboru jest szeroki.

Według autorów może to być również powód, dla którego ludzie lubią oglądać śmieszne filmy w pracy. - Myślę, że ludzie nieświadomie próbują wprowadzić się w pozytywny nastrój, tak więc pozorne marnowanie czasu może być dobrą wiadomością dla pracodawców - dodaje Nadler.

Na podstawie:

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kosciol.pl
  • Kobiety.net.pl
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • EWST.pl
  • Oferty pracy