Strona głównaStyl życiaDojrzałe Polki są otwarte na zmiany

Dojrzałe Polki są otwarte na zmiany

Już niemal tysiąc osób 50+ wzięło udział w cyklu motywacyjnych warsztatów realizowanych w ramach kampanii „Polko, odważ się na zmiany!”. Frekwencja na warsztatach potwierdza wyniki przeprowadzonego badania „Polko, odważ się na zmiany” – Polki 50+ są otwarte na zmiany, świadome, ciekawe świata, gotowe na „rozsądne szaleństwa”.
Dojrzałe Polki są otwarte na zmiany [Fot. goodluz - Fotolia.com] Kampania opiera się na badaniu społecznym, którego wyniki świetnie pokazują, że kobiety po pięćdziesiątce są na zmiany bardzo otwarte – trzeba je tylko do tych zmian odrobinę zainspirować. To bardzo różne zmiany – czasem niewielkie, jak zmiana wyglądu, podjęcie aktywności sportowej, a czasem większe – jak zmiana zawodu, nauka, czy . Dlatego od ubiegłego roku organizatorzy w całej Polsce prowadzą spotkania motywacyjne skierowane do kobiet 50+.

Wydarzenia organizowane były w kilku miastach Polski przy współpracy z Fundacją Zaczyn – ogólnopolską organizacją aktywizującą seniorów oraz lokalnymi . W programie każdego ze spotkań pojawiły się inspirujące prelekcje osób, które po 50 roku życia odważyły się na niezwykłe zmiany w swoim życiu.

Uczestnicy mieli okazję wysłuchać historii m.in. DJ Wiki czy prof. Jana Śleżyńskiego, którzy opowiadali o swojej aktywności i wyzwaniach, jakie podejmują na co dzień, nie zważając na metrykę.

Kobiety po pięćdziesiątym roku życia są najbardziej otwarte na podróże i zwiedzanie świata (82%) oraz samodzielne (61%). Co ciekawe, kobiety w każdym wieku są otwarte na zmiany, szczególnie w sferze zawodowej. Chciałyby podnosić swoje umiejętności i rozwijać kompetencje zawodowe. Jednym z obszarów, które kobiety niezależnie od wieku chciałyby zmienić w swoim życiu jest edukacja: zdobywanie wykształcenia, czy nauka języków obcych. Aspekt satysfakcji z życia zawodowego ma dla Polek duże znaczenie – 42% badanych kobiet pragnie znaleźć dobrą i lepiej płatną pracę.

8 na 10 kobiet uważa, że emigrować można w każdym wieku. Aż 40% kobiet deklaruje chęć podjęcia pracy sezonowej za granicą, w sytuacji konieczności podreperowania budżetu domowego. Prawie połowa ankietowanych Polek (43%) byłaby skłonna przeprowadzić się za granicę na kilka miesięcy. Kobiety deklarują otwartość na rozsądne i małe szaleństwa, chcą dbać o siebie nie tylko w aspekcie duchowym, ale również wizualnym. Polki chciałyby również poprawić wygląd oraz pozbyć się kompleksów (48%).

W przyszłym roku organizatorzy planują kolejną edycję projektu.

Promedica24

Tagi: polki, zmiany

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kosciol.pl
  • Aktywni 50+
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Kobiety.net.pl
  • Oferty pracy