Pokazano potencjalne powiązania między zdrowiem psychicznym ludzi a emocjonalnymi więziami, jakie tworzą ze swoimi zwierzętami: siła więzi człowiek-zwierzę była wyższa wśród osób, które na początku badania wskazywały na jakieś problemy ze zdrowiem psychicznym - mówi dr Elena Ratschen z University of York. - Odkryliśmy również, że siła więzi emocjonalnej ze zwierzętami nie różniła się statystycznie w zależności od gatunku zwierząt, co oznacza, że ludzie czuli się średnio tak samo blisko związani z , jak i np. ze świnką morską - dodaje dr Ratschen.
Na podstawie:Obecność zwierzęcia w domu może chronić stresem psychologicznym zwiazanym z izolacją. Ważne jest jednak, aby każdy uwzględniał również potrzeby swojego zwierzaka, ponieważ ich lekceważenie może mieć szkodliwy wpływ zarówno na ludzi, jak i ich zwierzęta - dodaje prof. Daniel Mills z University of Lincoln.
Tagi: zdrowie psychiczne, stres, lockdown, izolacja, psy, koty, covid-19, koronawirus
Koronawirus / COVID-19 - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka
COVID-19 to nowa zakaźna choroba wywoływana przez koronowirusa SARS-Cov-2. Choroba przebiega w bardzo różny sposób - od postaci niemal całkowicie bezobjawowej, do ciężkich przypadków z których część kończy się śmiercią. czytaj dalej »
Zastrzeżenia odpowiedzialności
Podziel się:
17 modyfikowalnych czynników, które są związane z demencją, udarem i depresją
Już pierwsza sesja terapeutyczna może skutecznie pomóc przy zaburzeniach psychicznych
Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany:
zaloguj się /
zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.