Strona głównaStyl życiaII Wrocławska Konwencja na Rzecz Dialogu Międzyreligijnego

II Wrocławska Konwencja na Rzecz Dialogu Międzyreligijnego

Wrocław to miasto o długiej i bogatej tradycji wielokulturowej, miejsce harmonijnego współistnienia odmiennych, tradycji, religii i wyznań. W ten duch dialogu wpisuje się II Wrocławska Konwencja na Rzecz Dialogu Międzyreligijnego, która w dniach 12 i 13 października odbędzie się w stolicy Dolnego Śląska.
Organizatorzy Konwencji pragną, by wydarzenie to inspirowało i umacniało dialog między reprezentantami trzech religii monoteistycznych - judaizmu, chrześcijaństwa oraz islamu.

Prelegenci oraz uczestnicy będą zastanawiać się nad możliwością długofalowych, wspólnych działań w duchu tolerancji i wzajemnego zrozumienia. Szczególnie istotny będzie namysł wspólny nad postawą, którą wrocławski teolog i męczennik, Dietrich Bonhoeffer określał mianem „bycia dla innych". Stąd też temat i idea przewodnia bieżącej edycji Konwencji: „Być dla innych. Obraz bliźniego a obraz Boga w różnych tradycjach religijnych".

"Chcielibyśmy, aby - niezależnie od wyznania - nasze wspólne wartości mogły przełożyć się na wspólnie podejmowane przedsięwzięcia na rzecz bliźnich." - deklarują organizatorzy Konwencji.

II Wrocławska Konwencja na Rzecz Dialogu Międzyreligijnego - otwarta dla wszystkich chętnych - odbywać się będzie 12 i 13 października we wrocławskim Ratuszu oraz w siedzibie Ewangelikalnej Wyższej Szkoły Teologicznej. W programie między innymi sympozjum i konferencja naukowa z udziałem przedstawicieli różnych wyznań chrześcijańskich oraz judaizmu i islamu.

Zobacz także

 

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • eGospodarka.pl
  • Hospicja.pl
  • Kobiety.net.pl
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X