Strona głównaStyl życiaJak mieć świetny dzień?

Jak mieć świetny dzień?

Dobry dzień to taki, na którego wspomnienie lub nadejście się uśmiechasz. I wcale nie musi wiązać się z niezwykłym wydarzeniem w Twoim życiu - w dużej mierze od nas samych zależy, czy kolejne godziny w pracy i poza nią będą miały pozytywny wydźwięk. Sprawdź, co robić, by codziennie zapewnić sobie nieco lepszy nastrój.
Oto, co możesz zrobić, by kolejne długie godziny upłynęły przyjemniej niż można by oczekiwać od chwil, w których wykonuje się rutynowe obowiązki.

Mens sana i corpore sano

"W zdrowym ciele zdrowy duch" - to nie archaiczna maksyma, ale słowa zawierające uniwersalną prawdę. Powszechnie wiadomo, że choroby ciała wpływają na psychiczne samopoczucie. To oddziaływanie jest efektywne także w drugą stronę - jeśli jesteś w dobrej formie fizycznej, lepiej czujesz się również mentalnie. Jeżeli zatem masz taką możliwość, udaj się do pracy czy na zakupy na pieszo, albo na . Jeśli musisz dojeżdżać, uczyń spacery lub wizytę w siłowni obowiązkowymi. Szybko spostrzeżesz, że chętnie czekasz na ten moment dnia, w którym musisz poćwiczyć mięśnie.

Zrób coś dobrego

Nic nie daje takiej satysfakcji, jak poczucie, że się komuś pomogło, że jest się potrzebnym. Możliwości jest wiele: od zaproponowania sąsiadce wspólnej kawy po powiedzenie ekspedientce kilku miłych słów.

Zainspiruj się

Postaraj się nie zaczynać dnia od przejrzenia wiadomości - tego jesteśmy pewni, nie nastroją Cię pozytywnie... zamiast o kolejnych niesnaskach miedzy rządem i opozycją, lepiej posłuchaj ulubionej muzyki, przeczytaj (np. w autobusie czy metrze) parę stron wybranej książki lub puść inspirującą prezentację w stylu mów TED. To bez wątpienia przywoła afirmatywne myśli.

Poświęć kilkadziesiąt sekund na dostrzeżenie „szklanki do połowy pełnej"

Nasze myśli nie są „bytami niezależnymi". Im bardziej skupiamy się na problemach, tym większe i trudniejsze do pokonania się wydają. Jest i odwrotnie: im częściej dostrzegasz rzeczy pozytywne, tym chętniej koncentrujesz się na ich poszukiwaniu i lepszej ocenie stanu rzeczy. Odrzuć czarnowidztwo i pomyśl, że jeśli masz pracę, paru ludzi, na których możesz liczyć i nienajgorszy stan zdrowia, to już jest nieźle...

Miej plany

Nie tylko na odleglejszą przyszłość, ale także na dzisiejszy wieczór i weekendowy czas wolny. Poczujesz się bardziej usatysfakcjonowany/a, gdy przypomnisz sobie, że po pracy np. masz udać się na spacer we dwoje, w sobotę wybierzesz się na kolację ze znajomymi, a w niedzielę dokończysz czytać książkę i znajdziesz czas dla swojego .

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Hospicja.pl
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • EWST.pl
  • Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X