Strona głównaStyl życiaJak miłość zmniejsza stres

Jak miłość zmniejsza stres

Wystarczy obecność ukochanej osoby przy naszym boku lub też po prostu pomyślenie o niej, by skutecznie zmniejszyć odczuwany stres.
Jak miłość zmniejsza stres [Fot. PictureArt - Fotolia.com]
jest skutecznym sposobem na zmniejszenie . Fizyczna bliskość ukochanego, bądź myślenie o nim znacząco obniża stres i jego objaw w postaci podwyższonego ciśnienia krwi, mówią uczeni z Uniwwrsytetu Arizony w Tucson.

Bycie w romantycznym związku jest dobre dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Zakochanie pomaga lepiej sobie radzić z napięciem emocjonalnym i zmniejszyć wynikającą z niego odpowiedź ze strony .

Jak wynika z badań, kóre opublikowano w magazynie Psychophysiology, kiedy grupa ludzi została narażona na stresujący bodziec, dłużej wytrzymywali go ci, którym towarzyszyła ukochana osoba i ci, którzy myśleli o pratnerze/partnerce niż pozostali. Podczas eksperymentu zmierzono również ciśnienie krwi uczestników, ich bicie serca i zmienność rytmu serca i okazało się, że osoby mające przy sobie ukochanego lub koncentrujące swoje myśli na nim/niej odznczały się o wiele lepszymi wynikami tych pomiarów niż osoby samotne lub też skupiające uwagę na innych sprawach, nie zaś na swoim partnerze.

Na pewien poziom stresu wszyscy jesteśmy narażeni w codziennym życiu i jest to zupełnie naturalne zjawisko, chociaż unikamy go, na ile możemy, bo zabiera nam i obniża jakość codzienności. Według autorów, ich wyniki pokazują, że dość łatwo i skutecznie mogą obniżyć stres ci, którzy są zakochani...

Na podstawie:

Zobacz także

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Aktywni 50+
  • Kobiety.net.pl
  • Kosciol.pl
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Oferty pracy