Strona głównaStyl życiaJak poczucie humoru postrzegają kobiety i mężczyźni?

Jak poczucie humoru postrzegają kobiety i mężczyźni?

Dobre poczucie humoru to cecha, którą wysoko ceni się u partnerów, ale okazuje się, że jest bardziej złożona niż początkowo sądzono. Mężczyźni i kobiety definiują humor inaczej.
Jak poczucie humoru postrzegają kobiety i mężczyźni? [fot. pixabay]
W ankiecie przeprowadzonej wśród 150 osób odkryto, że dla kobiety ma ktoś, kto ją rozśmiesza; dla mężczyzny z kolei ktoś, kto docenia jego żarty, mówi Eric Bressler z McMaster University.

- Istnieje różnica między tworzącymi żarty (tymi, którzy cię rozśmieszają) i odbierającymi je (tymi, którzy , gdy ktoś opowiada dowcip) - mówi Bressler. - Kobiety wybierają mężczyzn, którzy w 62 procentach czasu wykazują poczucie humoru; odwrotnie, mężczyźni wybierają kobiety, które w 65 procentach czasu doceniają ich humor - dodaje.

Odnaleziono też inne różnice. - Jeśli chodzi o przyjaźnie, mężczyźni lubią przebywać wśród kobiet, które wykazują poczucie humoru, opowiadając żarty; jeśli chodzi o relacje seksualne zaś, wybierają tylko te kobiety, które śmieją się z ich żartów - wyjaśnia Bressler.

Na podstawie:

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Hospicja.pl
  • Kobiety.net.pl
  • EWST.pl
  • eGospodarka.pl
  • Oferty pracy