Strona głównaStyl życiaJak pomóc sobie w dotrzymaniu postanowień noworocznych

Jak pomóc sobie w dotrzymaniu postanowień noworocznych

Niezależnie od tego kim jesteśmy i ile mamy lat, wielu z nas, każdego roku wyznacza sobie noworoczne postanowienia. Tylko 11% badanych osiąga sukces w realizacji swoich postanowień. Dlaczego? Zapytani o to co przeszkadza w osiąganiu celów respondenci odpowiadali zgodnie - głównie brak czasu (46%).
Jak pomóc sobie w dotrzymaniu postanowień noworocznych Aż 36 % respondentów badania UPC na pytanie o to, czy robi postanowienia noworoczne odpowiedziało twierdząco. Wśród najczęściej podejmowanych wyzwań znalazły się postanowienia związane z dbałością o swoją kondycję i zdrowie. Ponad połowa respondentów (53%) w nowym roku chce uczęszczać na zajęcia fitness, chodzić basen, siłownie etc. Kolejne miejsca na liście zajmuje zamiar przejścia na zdrową dietę (42%) i znalezienie czasu na sport (40%).

Oszczędzanie, jako upragnioną zmianę w życiu wymieniło 37% badanych. Ważnym punktem postanowień noworocznych jest lepsza organizacja czasu i zyskanie go dla rodziny i bliskich (32%). Wielu z nas zamierza dążyć do samodoskonalenia poprzez rozwój i zdobywanie wiedzy (25%) oraz naukę czegoś nowego, np. języka obcego (32%). Niektórzy chcą zerwać z niezdrowym przyzwyczajeniem typu palenie (29%). Na końcu listy najczęściej wymienianych postanowień noworocznych znajdujemy zamiar częstszego podróżowania (21%).

Co może pomóc w realizacji założonych celów? Respondenci wskazują, że w dążeniu do realizacji postawionych celów i zamierzeń pomagają im nowoczesne technologie, w tym Internet i telewizja. Rozwiązania technologiczne pozwalają rozwijać się i edukować bez konieczności wychodzenia z domu, a także zaoszczędzić czas, aby mieć go więcej na realizowanie naszych pasji. Szeroka oferta kanałów tematycznych w telewizji zapewnia stały dostęp do ciekawej i wartościowej informacji w każdej dziedzinie i w wybranym języku. Dzięki tematycznym kanałom telewizyjnym bez trudu mogą znaleźć porady dotyczące skutecznej diety, a programy kulinarne są inspirującym źródłem gotowych, zdrowych i niskokalorycznych przepisów.

Za pomocą Internetu z kolei, bez wychodzenia z domu, zrobimy zakupy, zlecimy przelewy w banku oraz weźmiemy pożyczkę. Dzięki temu zyskujemy czas na poranny jogging, gimnastykę czy wizytę na siłowni. Planując podróż do wybranego zakątka świata (21% respondentów chce w 2011 r. więcej podróżować), za pośrednictwem telewizji czy Internetu możemy dokładnie zaplanować plan wyprawy, poznać lokalne zwyczaje oraz historię, a ponadto sprawdzić, na co należy zwrócić szczególną uwagę w odwiedzanym miejscu. Dla 10% badanych telewizja i Internet stanowią także źródło motywacji.

Co najbardziej przeszkadza? Wyniki badania obejmują także informacje o tym jak badani oceniają swój sukces w realizacji postanowień noworocznych po upływie I kwartału. Większość z nich opisuje go słowem „częściowo” (około 70%). Pod stuprocentowym wykonaniem postanowień podpisuje się 11%, a 14% nie spełnia ich wcale. Główną przyczyną nierealizowania postanowień noworocznych jest brak silnej woli - według 46% badanych. Jako kolejne powody respondenci wymienili brak czasu (42%), pieniędzy (31%) i wreszcie brak motywacji (26%). Część z nas uważa, że przyczyną niepowodzenia w realizacji postanowień jest zbyt małe wsparcie bliskich i przyjaciół (7%).

Duży odsetek (64%) respondentów badania dotyczącego postanowień noworocznych, realizowanego przez UPC przyznało, że ich nie robi. Dlaczego? Z powodu braku wiary w możliwości powodzenia takiego przedsięwzięcia (30%).Część badanych nie ma takiej potrzeby w związku z nowym rokiem, gdyż stawia sobie cele na bieżąco (19%). Wśród badanych znaleźli się i tacy, którzy nie dostrzegają sensu (16%) i w ogóle nie mają potrzeby ich podejmowania (15%).

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Akademia Pełni Życia
  • eGospodarka.pl
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Umierać po ludzku
  • Oferty pracy