Strona głównaStyl życiaJak rozsądnie pić alkohol? 8 ważnych wskazówek

Jak rozsądnie pić alkohol? 8 ważnych wskazówek

W naszej kulturze alkohol jest obecny i od święta, i w życiu codziennym. Wielu ludzi też nadużywa trunków. Jednocześnie, umiarkowane raczenie się napojami wyskokowymi nie jest niczym zdrożnym, a nawet może sprzyjać zdrowiu. Zobacz, jak rozsądnie spożywać alkohol.
Jak rozsądnie pić alkohol? 8 ważnych wskazówek [Alkohol, © Serhiy Shullye - Fotolia.com] Jak wynika z różnych badań, warto pić , bo może to sprzyjać ochronie przed różnymi chorobami i dolegliwościami. Jest jednak jeden warunek - aby zyskać te korzyści, trzeba pijać alkohol z umiarem. Nadmiar nie tylko skutkuje słabym samopoczuciem, ale sprzyja rozwojowi wielu chorób, w tym nowotworów, chorób wątroby, demencji, a także

Wśród dobrych wymienia się: wzmocnienie kości (a więc ochronę przed ), poprawa zdrowia serca, usprawnienie i , etc. Żeby móc liczyć na takie profity, trzeba umiejętnie „obchodzić się" z alkoholem. Oto kilka wskazówek, które w tym pomogą:
  1. Nie pij zbyt szybko racz się drinkiem powoli.
  2. Miej kontrolę nad tempem picia, wyznacz sobie np. czas na jednego drinka, niech to będize godzina, a nie 15 minut.
  3. Sięgaj po napoje z mniejszą zawartością alkoholu; lepiej jest popijać piwo czy wino niż wódkę lub tequilę. Jeśli serwujesz sobie mocny alkohol, łatwo możesz sie upić.
  4. Racząc się napojami wyskokowymi, pamiętaj także o piciu tych bezalkoholowych. Dzięki temu zadbasz o dobre nawodnienie organizmu.
  5. Nie pij alkoholu "pusty żołądek". Podczas zakrapianego spotkania sięgaj po sery, mięso, ryby i orzechy.
  6. Nie pij alkoholu, jeśli nie miałeś/aś okazji się wyspać, ani gdy źle się czujesz. W takich sytuacjach już niewielka dawka może ci zaszkodzić.
  7. Nie mieszaj alkoholu z lekami - może to mieć fatalny skutek dla zdrowia lub znacznie nasilić działanie alkoholu.
  8. Poznaj swoje ograniczenia co do ilosci spożywanego alkoholu i zawsze pamietaj o bezpieczeństwie. Nigdy nie wsiadaj za kierownicę po wypiciu czegoś mocniejszego. Już po wypiciu jednego piwa, poziom alkoholu we krwi może przekroczyć 0,5 promila.

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć