Strona głównaStyl życiaJak szczęśliwie się zestarzeć

Jak szczęśliwie się zestarzeć

Nie mamy wpływu na wiele aspektów starzenia się, ale mimo to sami z siebie jesteśmy w stanie zapewnić sobie nieco lepsze samopoczucie psychiczne i podwyższyć jakość życia bez względu na wiek. Są takie postawy, zachowania i reakcje, które pozwalają bardziej cieszyć się życiem mimo upływu czasu i nieuchronnych zmian.
Jeśli będziemy w stanie wprowadzić w życie te strategie, zyskamy wysokie szanse na szcześliwą dojrzałość i starość - wypróbuj je, nie wymagają finansowych nakładów, ale określonego podejścia do siebie i świata.

Baw się

© diego cervo - Fotolia.com
Określenie „homo ludens" (łac. „człowiek bawiący się") Johana Huizingi świetnie określa naszą kondycję. Zabawy czy gry dają nam radość. Podczas gdy uważamy je normę u dzieci, wraz z upływem czasem zapominamy o ich wartości. Jeśli chcemy zachować młodość duszy, powinniśmy częściej się bawić - , gra w badmintona, stawianie pasjansa, rzucanie frisbee to swietne zajęcia bez względu na wiek. Zabawa daje radość, pozwala zapomnieć o kłopotach i sprawia, że nabieramy dystansu do samych siebie.
 
Strony : 1 2 3 4 5 6 7

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • EWST.pl
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • eGospodarka.pl
  • Oferty pracy