Strona głównaStyl życiaJak wykorzystać jesień w 100%?

Jak wykorzystać jesień w 100%?

Po letnich zabawach i odpoczynku nadeszła jesień – czas melancholii i przygotowań do zimy. Mimo swojego piękna, wielu kojarzy się negatywnie – powrót po wakacjach do szarej rzeczywistości, obniżenie temperatury. Ale czy nie jest cudowne zakładanie grubego, wełnianego swetra i rozgrzewanie się gorącą kawą przy książce? Polecamy, jak najlepiej wykorzystać jesienną porę.
Jak wykorzystać jesień w 100%? [Fot. puckillustrations - Fotolia.com]

Korzystaj z pogody!

Spędź na dworze! W zimne dni ubierz się ciepło i wyjdź na spacer – nawet na 20 minut. Delektuj się wyjątkowym klimatem, widokiem kolorowych liści i świeżym, chłodnym powietrzem. W ten sposób nabierzesz energii na realizowanie codziennych obowiązków, nie mówiąc nawet o zdrowotnym działaniu codziennych spacerów.

Jeśli masz za dużo obowiązków na głowie, w miarę możliwości przenieś biuro na zewnątrz – praca nabierze nowego znaczenia. Będziesz z większą chęcią podchodzić do spraw służbowych. Pamiętaj zabrać ze sobą kawę na pobudzenie i włączyć klimatyczną muzykę!

W celu wspólnego spędzenia czasu z rodziną zorganizuj piknik – czemu jesień ma w tym przeszkodzić? Przygotuj klimatyczne, jesienne dania (polecamy wykorzystać produkty sezonowe – , grzyby, jabłka). Na wybrane miejsce zabierz rodzinę rowerami. Zaopatrz się w ciepłe koce, szaliki i kalosze – i korzystaj z jesieni na 100%!

Zorganizuj jesienne porządki

Jesień jest idealnym czasem na realizowanie jesiennych porządków. Włącz ulubioną muzykę, ubierz się w luźne dresy i zorganizuj czas! Niech proces sprzątania będzie sentymentalnym spojrzeniem wstecz, nie tylko pracą – zorganizuj miejsce na letnie ubrania, schowaj wszystkie niepotrzebne na ten sezon przedmioty. Uporządkuj szuflady i zaplanuj miejsce na wakacyjne pamiątki. Gdy już posprzątasz, miłą czynnością będzie zbudowanie jesiennego nastroju. Dodaj do swojego pokoju światełka, klimatyczne dekoracje. Niech twoje miejsce nabierze unikatowego charakteru.

A przede wszystkim… pij kawę

Chociaż można zachwalać jesień godzinami, trzeba jej wypomnieć jedno – wywołuje wrażenie ospałości i zamroczenia. , sięgnij po kawę. Jej zapach błyskawicznie zmotywuje do pracy i pobudzi do działania.

SUBWAY

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Akademia Pełni Życia
  • Kobiety.net.pl
  • Pola Nadziei
  • eGospodarka.pl
  • Oferty pracy