Strona głównaStyl życiaJak zabezpieczyć sprzęt elektroniczny przed skutkami porywistego wiatru?

Jak zabezpieczyć sprzęt elektroniczny przed skutkami porywistego wiatru?

Sezon burz już za nami, jednak jesienna aura również nie rozpieszcza. Gwałtowne ochłodzenie klimatu, a wraz z nim ulewne deszcze i silne wichury nieodłącznie towarzyszą tej porze roku. Skutki nagłych porywistych wiatrów mogą być zgubne dla naszych urządzeń elektronicznych i na długie dni pozbawić nas prądu. Jak ochronić sprzęt przed zniszczeniem? Wbrew pozorom to nie takie trudne.
Jak zabezpieczyć sprzęt elektroniczny przed skutkami porywistego wiatru? [Fot. satoko* - Fotolia.com] Każdego roku powodują duże spustoszenia i liczne szkody materialne. Uszkodzeniom ulegają m.in. stacje transformatorowe, rurociągi oraz kable łączności. może dochodzić nawet do 150km/h. Dobrym przykładem może tu być Huragan Fabienne, który pod koniec września spowodował ogromną ilość zniszczeń na Mazowszu. Pomimo dużej świadomości niebezpieczeństwa wynikającego z takich zjawisk, wciąż niewiele obiektów użytkowych posiada odpowiednie zabezpieczenia, zarówno tych materialnych, jak i wirtualnych dóbr.

Skutkiem wichur oprócz zniszczonego sprzętu jest także, w wyniku odcięcia od prądu, możliwa utrata danych gromadzonych na twardych dyskach komputerów. Najskuteczniejszą ochronę gwarantuje nam zainstalowanie wielopoziomowych systemów zabezpieczeń. Kompleksowe bezpieczeństwo zarówno sprzętu elektronicznego, jak i danych przechowywanych na dysku naszego komputera, zapewni profesjonalne urządzenie przeciwprzepięciowe.

O ochronę naszych danych w komputerze zadba zasilacz UPS. To urządzenie o podwójnym zakresie działania – oprócz funkcji standardowej listwy , gwarantuje nieprzerwalną pracę naszych urządzeń elektronicznych. Warto zaopatrzyć się w zasilacz UPS, jeżeli chcemy uniknąć sytuacji, w której nagły brak zasilania zmusza nas do przerwania czynności wykonywanych na komputerze. Działanie zasilacza umożliwia nam podtrzymanie pracy komputera i chroni przed utratą cennych danych.

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Kobiety.net.pl
  • eGospodarka.pl
  • EWST.pl
  • Oferty pracy