Strona głównaStyl życiaJak zwiększyć optymizm? Wystarczy... umyć ręce

Jak zwiększyć optymizm? Wystarczy... umyć ręce

Mycie rąk wpływa nie tylko na zdrowie fizyczne, okazuje się, że oddziałuje także na to, jak myślimy, oceniamy i podejmujemy decyzje.
Jak zwiększyć optymizm? Wystarczy... umyć ręce [fot. ivabalk from Pixabay]
Na Uniwersytecie w Kolonii sprawdzono, jak fizyczne oczyszczenie wpływa na nas po niepowodzeniu. Okazało się, że ci, którzy po jakimś zadaniu, byli nastawieni bardziej optymistycznie niż pozostali.

Niemal sto osób zostało podzielonych na grupy. W pierwszej części eksperymentu niektórym polecono rozwiązanie problemu niemożliwego do rozwikłania. Zarówno ci, którzy po niepowodzeniu umyli , jak i ci, którzy nie myli rąk, byli optymistycznie nastawieni przed drugim podejściem do zadania, jednak pierwsi z wymienionych cechowali się znacznie większym .

Co ciekawe, pozytywne nastawienie nie oznacza jednak lepszej efektywności. Jakkolwiek nie dało się rozwiązać zadania, ci, którzy myli ręce, lepiej radzili sobie w kolejnych krokach przybliżających do rozwikłania ćwiczenia.

Fizyczne oczyszczenie po porażce pomaga pozbyć się , ale i zmniejsza motywację do większego wysiłku się w nowej sytuacji testowej. W każdym razie takie oczyszczenie wydaje się dawać lepszą pozycję do radzenia sobie z porażką.

Na podstawie:

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kosciol.pl
  • Akademia Pełni Życia
  • EWST.pl
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Oferty pracy