Strona głównaStyl życiaKonkurs „Historie Seniorów” - inspirujące doświadczenia i nagrody

Konkurs „Historie Seniorów” - inspirujące doświadczenia i nagrody

Jeszcze do końca października można przesyłać zgłoszenia do udziału w konkursie „Historie Seniorów” w ramach programu społecznego „Adamed dla Seniora” i zainspirować własną aktywnością innych. Na laureatów czekają nagrody pieniężne, a wybrani Seniorzy otrzymają zaproszenie do współpracy przy nowo powstającym blogu.
Konkurs „Historie Seniorów” - inspirujące doświadczenia i nagrody  [Fot. AntonioDiaz - Fotolia.com] Konkurs skierowany jest do wszystkich Seniorów prowadzących aktywny tryb życia. Organizatorzy czekają na opisy aktywnych form spędzanie czasu, takich jak: zajęcia sportowe, , czy spotkania ze znajomymi. Przesłaniem zgłoszenia powinna być „recepta” na aktywne życie. Wszystko po to, by zachęcić do działania innych.

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy wypełnić formularz dostępny na oraz przesłać zgłoszenie. Powinno ono zawierać krótki opis własnej historii oraz zdjęcie. Dla autorów najciekawszych opisów przygotowano nagrody w wysokości 1500 zł, 800 zł i 500 zł oraz propozycje współpracy przy współtworzeniu senioralnego bloga.

Aktywizacja Seniorów

Zgodnie z Głównego Urzędu Statystycznego na lata 2014-2050, odsetek osób w wieku 65+ w Polsce wyniesie 18,9% w 2020 r., 24,5% w 2035 r., a w 2050 r. aż 32,7%. Jednak, jak wynika z Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014–2020, osoby w wieku 65+ poświęcają swoim zainteresowaniom zaledwie 0,5% czasu w ciągu doby, czyli jedynie 8 minut dziennie, co stanowi najniższy wynik w porównaniu do innych grup wiekowych.

Dla większości Seniorów podjęcie działań wykraczających poza ich codziennie potrzeby stanowi wyzwanie. Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy są oferty nieuwzględniające ich doświadczeń i zawodowych, miejsca zamieszkania, możliwości, czy oczekiwań.

Konkurs „Historie Seniorów” powstał, by zebrać i promować informacje o sprawdzonych sposobach na aktywny styl życia, by inspirując się doświadczeniami i historiami innych zmienić swój stylu życia.

 

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Kobiety.net.pl
  • Kosciol.pl
  • Hospicja.pl
  • Oferty pracy