Strona głównaStyl życiaKoronwirus: kompletna blokada, w domach zamknięta jedna trzecia ludzi

Koronwirus: kompletna blokada, w domach zamknięta jedna trzecia ludzi

Epidemia nowego koronawirusa rozwija się na całym świecie i coraz więcej krajów wprowadza ograniczenia co do przemieszczania się mieszkańców. Nakazy pozostawania w domach dotyczą już 2,6 miliardów ludzi na całym świecie, czyli jednej trzeciej światowej populacji. Japonia musiała przełożyć Igrzyska Olimpijskie na następny rok.
Koronwirus: w domach zmaknięta jedna trzecia ludzi
Wszyscy odczuwają skutki pandemii . Aż jedna trzecia ludzi na całym świecie ma pozostać w domach, co przekłada się nie tylko na zupełną dezorganizację ich dotychczasowego życia, ale też ma katastrofalne skutki ekonomiczne, także w krajach, które do tej pory dobrze radziły sobie w tym zakresie.

Do „zamkniętych w domach" właśnie dołączyli mieszkańcy Indii, najliczniejszej populacji światowej - mają zminimalizować przemieszczanie się przez trzy tygodnie. Jedynie w Chniach, miejscu, gdzie wybuchła epidemia, zmniejszono restrykcje 50 milionom obywateli z względu na znacznie zmniejszony odsetek zachorowań.

Igrzyska Olimpijskie, które miały się odbyć w tym roku Tokio, zostały odwołane. Jakkolwiek przez długi czas japoński premier Shinzo Abe przekonywał, że nie warto zmieniać zaplanowanej daty zawodów, przyznał, że ich przełożenie na 2021 rok jest jednak konieczne.

Liczba ofiar COVID-19 rośnie, dotychczas zmarło 18 200 osób, zaś 405 tysięcy ludzi jest zarażonych SARS-CoV-2, z czego połowa w Europie. Najtrudniejsza sytuacja utrzymuje się we Włoszech, tam od początku epidemii na COVID-19 zachorowało ponad 69 tysięcy ludzi, a zmarło 6820 osób.

Rządy wielu krajów wzięły pod uwagę opinie ekspertów, zgodnie z którymi jedynym sposobem na spowolnienie i uratowanie życia osób starszych oraz schorowanych, jest wprowadzenie powszechnej mieszkanców od siebie nawzajem. Część przywódców jednak, w tym Donald Trump, podkreśla katastrofalne skutki gospodarcze takiego zamknięcia się - to może zniszczyć kraj, uważa amerykański prezydent. Światowe rynki nieco odrobiły ogromne straty poniesione w ciągu ostatnich tygodni, a to za sprawą zapowiadanych przez rządy pakietów pomocowych.


Przeczytaj także


Koronawirus / COVID-19 [fot. Gerd Altmann from Pixabay]

Koronawirus / COVID-19 - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

COVID-19 to nowa zakaźna choroba wywoływana przez koronowirusa SARS-Cov-2. Choroba przebiega w bardzo różny sposób - od postaci niemal całkowicie bezobjawowej, do ciężkich przypadków z których część kończy się śmiercią. czytaj dalej »


 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Aktywni 50+
  • EWST.pl
  • Kosciol.pl
  • Hospicja.pl
  • Oferty pracy