Strona głównaStyl życiaKorzystaj z chwil samotności

Korzystaj z chwil samotności

Większość czasu spędzasz w pracy, z rodziną lub przyjaciółmi? Jako towarzyska, mająca dużo obowiązków osoba nie często przebywasz w samotności? Jeśli chwile, które spędzasz samotnie należą do rzadkości postaraj się dobrze wykorzystać ten czas.
Korzystaj z chwil samotności [© VitaminFT - Fotolia.com] Spędzając wieczór w zaciszu własnego mieszkania możesz być sobą, nie musisz sprzątać, jeśli nie masz na to ochoty, możesz spać ze swoim ukochanym kotem, lub psem nie przejmując się opiniami, że to niehigieniczny zwyczaj.

Jeśli masz w perspektywie samotny weekend spożytkuj go na sprawianie sobie przyjemność, ugotuj ulubione potrawy, czytaj książki, nawet, które inni mogliby uznać za niezbyt ambitną lekturę.

Często przebywając z rodziną i przyjaciółmi nie możemy robić tego, co chcemy, wspólne dobro wymaga, bowiem odłożenia na bok własnych zainteresowań i pragnień. W codziennym życiu ulegamy presji otoczenia, chwile samotności to wspaniała okazja do przemyśleń. Zastanów się nad tym, czego chcesz od życia, odpowiedz sobie na pytanie o to czy spełniasz się zawodowo, co można polepszyć.

Samotny wyjazd na wakacje, czy choćby weekend to idealna okazja do nawiązywania nowych znajomości, odkrywania nowych talentów.

Czas spędzany z dala od ludzi daje szansę na wsłuchanie się w siebie, rób, więc tylko to, na co naprawdę mas ochotę, możesz pracować w ogrodzie, biegać, gotować, albo relaksować się przed telewizorem. To czas, kiedy jedną osobą, o której myślisz jesteś właśnie Ty.

Marta Wasiak / Senior.pl

Zgłoś błąd lub uwagę do artykułu

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Aktywni 50+
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • EWST.pl
  • Oferty pracy