Strona głównaStyl życiaKto ogląda telewizyjne seriale?

Kto ogląda telewizyjne seriale?

Seriale emitowane w polskich stacjach telewizyjnych oglądają głównie kobiety – takie wnioski płyną z badania przeprowadzonego przez AGB Nielsen Media Research na zlecenie serwisu Wirtualne Media. Spośród przeszło 30 produkcji, jakie brano pod uwagę przy tworzeniu ankiety tylko trzy są chętniej oglądane przez panów.
Mężczyźni stanowią ponad połowę widzów „Włatców móch”, „Świata według Kiepskich” oraz „Skazanego na śmierć”. Najmniej chętnie oglądają seriale „Na Wspólnej”, „Barwy szczęścia”, „Samo życie” i „Moda na sukces”.
Jak wynika z badania seriale bardzo chętnie oglądane są na wsi. Tu największą popularnością cieszą się „Barwy szczęścia”, „Bulionerzy”, „Skazany na śmierć” i „Ranczo”. Wielki hit telewizyjnej „Dwójki” – „M jak miłość” - znalazł się dopiero na 16 miejscu; mieszkańcy wsi stanowią niespełna 40% widowni tego serialu.
W największych miastach najchętniej oglądane są propozycje stacji TVN. Osoby zamieszkujące w miastach mających ponad 200 tys. mieszkańców stanowią 32,95% widzów „Twarzą w twarz” i 30,76% „Niani”. Spośród produkcji emitowanych przez Polsat mieszkańcy dużych miast najchętniej oglądają „Kości”, a przez TVP – „Złotopolskich”.
Najwierniejszymi widzami seriali są mieszkańcy województw mazowieckiego i śląskiego. Na Mazowszu najpopularniejsze są: „Klan”, „Plebania”, „M jak miłość” i „Barwy szczęścia”, a na Śląsku „Samo Życie”, „Detektywi”, „W11” i „Na Wspólnej”. W Wielkopolsce absolutnym hitem jest serial „Twarzą w twarz”, za nim plasuje się „Rodzina zastępcza” i „Tylko miłość”. Widzowie województwa małopolskiego najchętniej śledzą losy bohaterów „Zagubionych”, „Kości” i „CSI – Kryminalnych zagadek Las Vegas”.
Osoby posiadające wykształcenie podstawowe oglądają głównie „Świat według Kiepskich” i „W-11- wydział śledczy”, a absolwenci uczelni wyższych „Teraz albo nigdy!” i „Londyńczyków”. Zamożni respondenci stanowią najliczniejszą widownię „BrzyUli” i „Teraz albo nigdy!”, a najubożsi – „Mody na sukces” i „Zagubionych”.

Adrianna Buniewicz / Wirtualne Media

Zgłoś błąd lub uwagę do artykułu

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Komentarze

 • 11:09:38, 21-11-2008 ciekawski

  A ja wogole nie ogladam seriali telewizyjnych.Nakladam sluchawki i slucham ulubionej muzyki albo rozwiazuje krzyzowki i to jest dla mnie najlepsza rozrywka.
 • 16:50:24, 22-11-2008 cha_ga

  Właśnie, ciekawe kto ?Ja czasem ogladam bo niestety nic innego telewizja nie jest w stanie mi zaoferowac, dobre filmy bywaja o godz. 22 lub później,/ nie wiem dla kogo taka pora?/ Ogladam więc, a właściwie gapie się w ekran, i ręce mi opadaja gdy słysze te idiotyczne teksty, a każda scene jestem w stanie przewidziec, w dodatku dzień w dzień to samo, ci sami aktorzy, ta sama sceneria, te same problemy.A najgorzej psuja mi humor wywiady z p. Łepkowską , zadowolona ze swoich arcydzieł, zachłystujaca sie sukcesem i wysoka ogladalnościa. Jest wprawdzie kilka wyjatków wsród seriali/ np. Londynczycy albo polska wersja Brzyduli/, ale generalnie ich poziom jest bardzo niski, "seriale dla debili" jak to kiedys okreslono. Czym można sie zachwycac ogladajac M jak Miłośc,
  czy np. Nianie? Ani trescia, ani grą aktorska, ani pieknymi zdjęciami, ani wspaniała muzyka...niczym.
  ... zobacz więcej
 • 18:54:18, 22-11-2008 araad

  Pytanie trochę zaskakujące wszak cieszą się ogromną popularnośćią czyli oddają prawdę o nas poprostu tacy jesteśmy i dlatego tak wgapiamy się w TV.Ponadto nie trzeba myśleć głowa nie boli wszystko zrozumiałe a ze możemy przewidzieć co się będzie działo za 30 odcinków to świadczy jacy jesteśmy genialni.A więc kto by nie chciał tak sobie poprawiać samopoczucie, wygoda jak cholera. Ja tam lubię filmy z serii "zabili go a on uciekł" jak patrzę na nasz sejm to nie wiem co jest głupsze, a jak fajnie takie filmy się ogląda sejm to małe miki / chociaż może jako komedia?/.Miłego oglądania.
  ... zobacz więcej
 • 19:17:25, 22-11-2008 lawenda

  A ja myślę że z gustami nie powinno się polemizować. Są ludzie lubiący właśnie takie seriale i to ich sprawa, widocznie to lubią, inni wolą ogladać programy bardziej ambitne i to też ich sprawa.
  Każdy człowiek ma prawo do tego aby robić i oglądać to co lubi. Zawsze jest pod ręką pilot.
 • 20:34:32, 22-11-2008 Babcia Iwa

  Oj Lawendko, ledwo ruszyłaś temat a tu taka nie stosowana opinia od cha_ga. Masz rację każdy ma prawo oglądać co mu się podoba i nie można od razu nazywać kogoś "debilem. Wydaje mi się że ta wypowiedź jest określeniem samym w sobie określającego. Oglądamy co mamy. Powtórzę powiedzenie może nie zbyt grzeczne ale dosadne : " jedni lubią ser szwajcarski, drudzy jak im nogi śmierdzą".Życie jest takie trudne, więc nie mam zamiaru dołować się jakimiś o głębokiej treści UTWORAMI.
 • 21:16:32, 22-11-2008 jakempa

  Ja muszę przyznać, że lubię oglądać nasze seriale, poniewaz one pokazują na ekranie nasze codzienne życie, wprawdzie w różnych barwach, w różnych środowiskach, ale właśnie taka Polska jest, i te pokazane problemy to jest życie które toczy się obok nas, może nie wszyscy onich wiedzą i wydaje im się. że to jest fikcja literacka, ale jak się rozejrzymy to właśnie tak jest. A że aktorska gra nie wszystkich jest profesjonalna? Może to jest zamierzona taka gra? ailu z nas codziennie gra , nie zawsze siebie? W pracy zakladamy maski, w towarzystwie, na którym nam zależy.poprostu w tych serialach ja odnajduję prozę życia codziennego,Uważam że jest czas na wszystko, na rzeczy filozoficzne, mądre, naukowe, a także na niby ;;glupie; seriale, w ktorych każdy widzi to co chce.Dlatego powinien być wybór, ale potępiać kogoś kto to ogląda?Czyzby bylo w Polsce 10 mln debili, którzy oglądali ''M jak miłość''?
  ... zobacz więcej
 • 21:23:50, 22-11-2008 Lila

  Mimo wszystko najlepsze są seriale sejmowe ...
  I groteska i burleska w jednym.
  Nietrzeźwe girlaski ,podstarzałe adonisy i parcie na trybunę .
 • 21:39:43, 22-11-2008 Babcia Iwa

  [IMG]C:\Documents and Settings\Iwona Nowak\Moje dokumenty\Moje obrazy\Tapety 2[/IMG]Próbuję coś wstawić.
 • 21:45:05, 22-11-2008 Babcia Iwa

 • 21:47:11, 22-11-2008 Babcia Iwa

  PRZEPRASZAM coś kombinuję i nic mi nie wyszło. Chcę wstawić obrazek i nie potrafię.

Strony : 1 2 3 4 5 nastepna »

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

 • Kosciol.pl
 • Kobiety.net.pl
 • Uniwersytety Trzeciego Wieku
 • Umierać po ludzku
 • Oferty pracy