Strona głównaStyl życiaMężczyźni, którzy jedzą w samotności, są bardziej narażeni na otyłość

Mężczyźni, którzy jedzą w samotności, są bardziej narażeni na otyłość

Koreańscy uczeni odkryli, że mężczyźni, którzy jadają w samotności, częściej zmagają się z otyłością. W przypadku kobiet takie prawdopodobieństwo jest istotnie niższe.
Mężczyźni, którzy jedzą w samotności, są bardziej narażeni na otyłość [Fot. Gennadiy Poznyakov - Fotolia.com] Mężczyźni, którzy jedzą , mają o 45 procent większe ryzyko , mówią uczeni z Uniwersytetu Dongguk w Seulu w Korei Południowej.

W ramach badań przeanalizowano profile sposób funkcjonowania 7 700 ludzi, biorąc pod uwagę dietę oraz sposób spożywania posiłków w ciągu dnia. Okazało się, że mężczyźni, którzy zazwyczaj jedli w samotności, znacznie częściej zmagali się z nadawagą i otyłością niż panowie jedzący w asyście innych ludzi.

Ci, którzy jedzą samotnie, częściej dokonują niezdrowych wyborów żywieniowych. Ustalono, że mężczyźni, którzy jedzą bez towarzystwa innych, odznaczają się ryzykiem rozwoju zespołu metabolicznego wyższym o 65 proc. w porównaniu z pozostałymi; w przypadku kobiet odsetek ten wyniósł 29 proc.

Otyłość zazwyczaj mierzy się za pomocą wskaźnikia masy ciała (, tj. stosunku masy ciała do wzrostu) lub za pomocą obwodu talii. BMI w normie wynosi od 18,5 do 24,9, pomiędzy 25 a 29,5 oznacza , a powyżej 30 wskazuje na otyłość. Wiadomo też, że osoby o zbyt obszernej talii mają większe ryzyko różnych chorób, takich jak choroby serca. Szczególnie zagrożeni są mężczyźni o obwodzie w talii ponad 100 cm i kobiety o wymiarze ponad 89 cm w pasie.

Jak wiadomo z licznych badań, otyłość ma związek ze zwiększonym ryzykiem kilkunastu rodzajów raka. Nowotwory najczęściej związane z nadmierną wagą to: , jelita, macicy, nerek, głowy i szyi, przełyku, , endometrium, , woreczka żółciowego oraz tarczycy.

Zobacz także

 

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Umierać po ludzku
  • Pola Nadziei
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X