Strona głównaStyl życiaNa dobry seks trzeba poczekać - dojrzałe kobiety czerpią z niego więcej satysfakcji

Na dobry seks trzeba poczekać - dojrzałe kobiety czerpią z niego więcej satysfakcji

Może i seks jest domeną ludzi młodych, ale tylko w zakresie tego, jak często jest uprawiany - jeśli chodzi zaś o jakość życia intymnego, jest ona wyższa u dojrzałych ludzi.
Na dobry seks trzeba poczekać - dojrzałe kobiety czerpią z niego więcej satysfakcji [Fot. Photographee.eu - Fotolia.com] W przypadku kobiet zadowolenie z życia intymnego wzrasta wraz z wiekiem. Panie po pięćdziesiątce czerpią z więcej radości niż młodsze kobiety.

Uczeni z Uniwersytetu w Pittsburghu przeprowadzili ankietę wśród kobiet w różnym wieku i z ich odpowiedzi wynika, że dojrzalsze panie czują się pewniej i bardziej komfortowo we własnej skórze i są swobodniejsze w sypialni.

Dojrzałe kobiety lepiej znają i rozumieją swoje ciała. Co więcej, mają większą pewność siebie i bardziej otwarcie mówią o swoich potrzebach seksualnych niż młode kobiety, wskazują autorzy badań.

Co do pewnych negatywnych zmian, jakie mogą towarzyszyć , odkryto, że nie są one tak powszechne jakby wynikało to z innych testów. Zmniejszenie , suchość genitaliów, czy problem z osiagnięciem orgazmu były kojarzony przez uczestniczki nie tyle z upływem lat, ale z takimi stresorami, jak kłopoty rodzinne czy zawodowe. Wydaje się więc, że same biologiczne zmiany nie mają tak znacznego wpływu na , uważają autorzy.

Co więcej, większość ankietowanych pań deklarowała, że przystosowały się do odczuwanych zmian i nie stanowiły one dla nich dodatkowego czynnika stresującego.

Wyniki ankiet przedstawiono na corocznym spotkaniu North American Menopause Society w Orlando.

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Poradnik-zdrowia.pl
  • EWST.pl
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Hospicja.pl
  • Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X