Strona głównaStyl życiaNapij się piwa. Dzięki niemu łatwiej odnajdziesz się w towarzystwie

Napij się piwa. Dzięki niemu łatwiej odnajdziesz się w towarzystwie

Poza tym, że dobrze smakuje i świetnie gasi pragnienie, oto kolejny powód, by sięgnąć po piwo - szwajcarscy uczeni odkryli, że picie piwa czyni ludzi łatwiej socjalizującymi się i bardziej empatycznymi.
Napij się piwa. Dzięki niemu łatwiej odnajdziesz się w towarzystwie [© Syda Productions - Fotolia.com] Teraz dysponujemy naukowym dowodem na to, że dobrze jest napić się piwa. Raczenie się złocistym trunkiem sprawia, że stajemy się bardziej przyjaźni, , mamy mniej zahamowań.

„Odkryliśmy, że wypicie szklanki piwa pomaga ludziom szybciej dostrzec szczęśliwe twarze i zwiększa skupienie uwagi na pozytywnych sytuacjach emocjonalnych," wyjaśnia Matthias Liechti, szef psychofarmakologii Szpitala Uniwersyteckiego w Bazylei.

W badaniach wzięło udział 60 kobiet i mężczyzn. Losowo wybranej połowie serwowano piwo, by osiągnąć poziom we krwi 0.4 g/l. Inni pili napoje bezalkoholowe.

Przed i po wypiciu piwa uczestników poddano różnym badaniom, w tym zdolności do rozpoznawania emocji na twarzy, poziomu , a także poziomu podniecenia seksualnego.

Okazało się, że ludzie byli bardziej chętni do kontaktów towarzyskich po wypiciu drinka lub dwóch. Szczególnie dotyczyło to kobiet i ogólnie tych, którzy mieli większe zahamowania przed socjalizacją. Poza tym alkohol ułatwiał niektórym osób lepiej ukazać swoją seksualność.

Badanie potwierdza obiegową opinię, że umiarkowane spożycie alkoholu sprawia, że ludzie czują się bardziej zadowoleni, towarzyscy i mają mniej zahamowań w zakresie seksualności.

Odnotowano też nieco inne zachowania w związku ze spożyciem alkoholu u kobiet i mężczyzn, najprawdopodobniej dlatego, że mają inną tolerancję na alkohol.

Mimo tych wyników, eksperci ostrzegają przed nadmiernym piciem napojów wyskokowych. Umiarkowana ilość alkoholu wspomaga odnajdywanie się w towarzystwie, ale jej nadmiar działa wręcz odwrotnie i rujnuje .

Wyniki badań są dostępne w Psychopharmacology.

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Akademia Pełni Życia
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Umierać po ludzku
  • Oferty pracy