Strona głównaStyl życiaNie strzelam w Sylwestra 2015/2016 - dla dobra zwierząt

Nie strzelam w Sylwestra 2015/2016 - dla dobra zwierząt

Trwa akcja stowarzyszenia Stowarzyszenia Empatia "Nie strzelam w Sylwestra!", mająca na celu promocję rezygnowania z sylwestrowych fajerwerków, w celu minimalizacji niekorzystnego wpływu hałasu na zwierzęta - zarówno domowe jak i te dziko żyjące.
Nie strzelam w Sylwestra 2015/2016 - dla dobra zwierząt [fot. Empatia] Co roku w sylwestrową noc nadejście Nowego Roku oznajmiane jest przez miliony . Oprócz profesjonalnych pokazów wykonywanych przez władze miast, w niebo strzelają sztuczne ognie masowo kupowane przez osoby prywatne. Niestety, piękne widowisko jakie cieszy nasze oczy, to również ogromny hałas, który bardzo niekorzystnie wpływa między innymi na . Noc, która dla większości z nas jest czasem szampańskiej zabawy, dla licznych psów i kotów staje się pierwszą nocą bezdomności po zgubieniu się w wyniku lęku przed hałasem.

szkodzi również zwierzętom wolno żyjącym, niepokoi zwierzęta w lasach, miejskie ptaki zdezorientowane wystrzałami, rozbijają się o przeszkody, przerażone są także wolno żyjące koty.

Hałas sylwestrowych wystrzałów nie tylko straszy zwierzęta, ale może je również zabić. Wystraszone zwierzę może umrzeć z powodu stresu (np. na zawał serca) lub ulec śmiertelnemu wypadkowi podczas panicznej ucieczki.

Weterynarze muszą w tym czasie opatrywać pacjentów z obrażeniami kończyn. Przestraszone hukiem psy zrywają się ze smyczy i biegną na oślep, czasem wpadając pod koła samochodu.

W ramach działań prowadzonych przez Stowarzyszenie Empatia, każdy może zadeklarować, że powstrzyma się od kupowania i odpalania petard i fajerwerków. Deklarację taką można złożyć na stronie wydarzenia na Facebooku.

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • EWST.pl
  • Umierać po ludzku
  • Hospicja.pl
  • Kobiety.net.pl
  • Oferty pracy