Strona głównaStyl życiaNiedobór snu wywołuje gniew

Niedobór snu wywołuje gniew

Odczuwasz złość? Nowe badania sugerują, że potrzebujesz więcej snu.
Niedobór snu wywołuje gniew [fot. Ryan McGuire from Pixabay]
Badania z udziałem ponad dwustu osób pokazały, że ludzie deklarowali większe poziomy złości w dniach, w których sypiali krócej niż zwykle. W ramach innych testów, w których uczestniczyło niemal 150 ludzi, części uczestników ograniczono sen o około pięć godzin w ciągu dwóch nocy. Następnie oceniano ich podczas ekspozycji na irytujący hałas. Wyspane osoby przystosowały się do i deklarowały mniej zagniewania po dwóch dniach. Natomiast ludzie śpiący niedostatecznie długo wykazywali zintensyfikowaną złość. To sugeruje, że niedobor snu osłabia emocjonalną adaptację do frustrujących okoliczności, oceniają badacze.
Wyniki są dostarczają mocnych dowodów na to, że zwiększają i frustrację. Co więcej, wyniki sugerują, że takie skutki przekładają się na życie codzienne, ponieważ uczestnicy zgłaszali więcej złości po południu w dni, w których mniej spali - zauważa Zlatan Krizan z Iowa State University w Ames.
Autorzy dostrzegli istotne znaczenie określonych reakcji emocjonalnych, takich jak złość czy gniew, a także ich regulację w kontekście zaburzeń snu.

Na podstawie:

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Pola Nadziei
  • Umierać po ludzku
  • Aktywni 50+
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Oferty pracy