Strona głównaStyl życiaNiezwykłe sposoby na zwiększenie kreatywności w kilka minut

Niezwykłe sposoby na zwiększenie kreatywności w kilka minut

Potrzebujesz dobrych pomysłów tu i teraz? Wypróbuj tych kilka prostych sposobów na zwiększenie kreatywności, a na pewno wymyślisz coś interesującego.
Niezwykłe sposoby na zwiększenie kreatywności w kilka minut [Fot. Evlira - Fotolia.com] Napisz coś

Odręcznie, nie na . Zapach tuszu i kartek w notesie przywołuje szkolne wspomnienia i młodzieńczą fantazję. Po kilku zapisanych zdaniach można wpaść na dobre pomysły.

Posiedź w ciszy

Najlepiej po zmroku - zapal kilka świec, wyłącz radio lub telewizor i daj sobie kilka, kilkanaście minut spokoju. W ciągu dnia dociera do nas tak dużo bodźców, że trudno jest się skupić i spokojnie pomyśleć, a parę chwil w ciszy w blasku światła świec może sprzyjać powstawaniu nowych pomysłów.

Posłuchaj muzyki

To stymuluje część mózgu, która kontroluje czynności ruchowe, emocje i kreatywność. Najlepsza jest muzyka - jak wynika z kilku badań, słuchanie np. Mozarta może poprawić kreatywność, koncentrację i inne funkcje poznawcze.

Popatrz na coś zielonego lub niebieskiego

Kolory mogą zwiększyć wydajność w zadaniach poznawczych. Niebieski kojarzy z oceanem, niebem - przestrzenią i otwartością. Zielony natomiast kojarzy się z rozwojem (zieleń „wybucha" na wiosnę), co działa jak motywacja do działania i intensywnej pracy.

Przyjmij pozycję zwycięzcy

Czyli taką, którą prezentują sportowcy po wygraniu zawodów - głowa wysoko, ręce rozłożone, ciało ułożone tak, że zajmuje dużo przestrzeni. Ponieważ przyjmujemy ją, gdy nam się coś udaje, kojarzymy ją z , więc działać to może w drugą stronę - taka postawa sprzyja wpadaniu na dobre pomysły.

Sięgnij po alkohol

Nie, nie namawiamy do pijaństwa, ale odrobina czegoś mocniejszego może się przydać. I nie musi to być nawet tak chętnie pijany przez paryską bohemę absynt. Jeden lub dwa drinki nieco zmienią perspektywę. Jak wykazały badania, osoby, które zaserwowały sobie nieco , były bardziej kreatywne niż ci, którzy nie piją go w ogóle. Dzieje się tak pewnie dlatego, że napój wyskokowy modyfikuje sposób myślenia i sprzyja łączeniu niezwiązanych ze sobą idei.

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • EWST.pl
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Kosciol.pl
  • Kobiety.net.pl
  • Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X