Strona głównaStyl życiaNiezwykłe zastosowania szamponu - 7 pomysłów

Niezwykłe zastosowania szamponu - 7 pomysłów

Znajduje się w każdej łazience, a służyć może nie tylko do mycia włosów. Sprawdź, jak jeszcze daje się wykorzystać szampon.
Niezwykłe zastosowania szamponu - 7 pomysłów [Szampon, © kolyadzinskaya - Fotolia.com] to powszechny kosmetyk, dlatego warto wiedzieć, jakie może mieć zastosowania poza myciem włosów. Okazuje się, że bywa przydatny do innych zabiegów pielęgnacyjnych, a także w gospodarstwie domowym.

Środek do czyszczenia butów

Jeśli twoje skórzane buty są zabrudzone i matowe, umyj je delikatnie szmatką namoczoną , a następnie przetrzyj mokrą czystą ściereczką. Zyskają lśniący i piękny wygląd.

" do przedmiotów codziennego użytku

Niektórych rzeczy używamy bardzo często, a niezwykle rzadko je czyścimy czy myjemy - w efekcie mogą być siedliskiem brudu. Dotyczy to np. szczotki do włosów, więc warto od czasu do czasu „wykąpać" ją w szamponie, którym myjesz włosy. Wyjmij z niej włosy i zamocz w wodzie z szamponem na kilkanaście minut. Następnie opłucz czystą wodą i wyszusz.

Preparat do czyszczenia ścian

Nawet jeśli wnuki nie miały okazji „wykazać się" swoimi talentami malarskimi rysując po ścianach, ty sam/a i pozostali dorośli domownicy, zupełnie niechcący, brudzą ściany. Wilgotna gąbka nasączona odrobiną szamponu doskonale zmyje ślady użytkowania mieszkania na ścianach.

Krem do depilacji

Jeśli chcesz ogolić nogi, a nie masz kremu do golenia, możesz z powodzeniem użyć szamponu. Dzięki niemu maszynka gładko przejdzie po skórze i dokładnie ją ogoli, a poza tym skóra pozostanie dobrze .

Płyn do prania

Jeżli nie masz płynu do prania rzeczy delikatnych, użyj szamponu - do miski z ciepłą wodą wrzuć ubrania czy bieliznę, dolej trochę szamponu i wypierz je, dzięki temu z pewnością ich nie uszkodzisz, a będą czyste i pachnące.

Sposób na łagodne zdjęcie opatrunku

Gdy bandaż lub inny opatrunek przywarł do skóry i trudno go odlepić, nalej na to miejsce nieco szamponu, a opatrunek łatwiej zejdzie.

Środek czyszczący

Szampon ma właściwości czyszczące, więc nadaje się do użytku jako „detergent" do czyszczenia różnych powierzchni, np. zabrudzonego blatu kuchennego, stołu, czy lodówki.

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Hospicja.pl
  • Pola Nadziei
  • EWST.pl
  • Oferty pracy