Strona głównaStyl życiaNiezwykłe zastosowania szamponu - 7 pomysłów

Niezwykłe zastosowania szamponu - 7 pomysłów

Znajduje się w każdej łazience, a służyć może nie tylko do mycia włosów. Sprawdź, jak jeszcze daje się wykorzystać szampon.
Niezwykłe zastosowania szamponu - 7 pomysłów [Szampon, © kolyadzinskaya - Fotolia.com] to powszechny kosmetyk, dlatego warto wiedzieć, jakie może mieć zastosowania poza myciem włosów. Okazuje się, że bywa przydatny do innych zabiegów pielęgnacyjnych, a także w gospodarstwie domowym.

Środek do czyszczenia butów

Jeśli twoje skórzane buty są zabrudzone i matowe, umyj je delikatnie szmatką namoczoną , a następnie przetrzyj mokrą czystą ściereczką. Zyskają lśniący i piękny wygląd.

" do przedmiotów codziennego użytku

Niektórych rzeczy używamy bardzo często, a niezwykle rzadko je czyścimy czy myjemy - w efekcie mogą być siedliskiem brudu. Dotyczy to np. szczotki do włosów, więc warto od czasu do czasu „wykąpać" ją w szamponie, którym myjesz włosy. Wyjmij z niej włosy i zamocz w wodzie z szamponem na kilkanaście minut. Następnie opłucz czystą wodą i wyszusz.

Preparat do czyszczenia ścian

Nawet jeśli wnuki nie miały okazji „wykazać się" swoimi talentami malarskimi rysując po ścianach, ty sam/a i pozostali dorośli domownicy, zupełnie niechcący, brudzą ściany. Wilgotna gąbka nasączona odrobiną szamponu doskonale zmyje ślady użytkowania mieszkania na ścianach.

Krem do depilacji

Jeśli chcesz ogolić nogi, a nie masz kremu do golenia, możesz z powodzeniem użyć szamponu. Dzięki niemu maszynka gładko przejdzie po skórze i dokładnie ją ogoli, a poza tym skóra pozostanie dobrze .

Płyn do prania

Jeżli nie masz płynu do prania rzeczy delikatnych, użyj szamponu - do miski z ciepłą wodą wrzuć ubrania czy bieliznę, dolej trochę szamponu i wypierz je, dzięki temu z pewnością ich nie uszkodzisz, a będą czyste i pachnące.

Sposób na łagodne zdjęcie opatrunku

Gdy bandaż lub inny opatrunek przywarł do skóry i trudno go odlepić, nalej na to miejsce nieco szamponu, a opatrunek łatwiej zejdzie.

Środek czyszczący

Szampon ma właściwości czyszczące, więc nadaje się do użytku jako „detergent" do czyszczenia różnych powierzchni, np. zabrudzonego blatu kuchennego, stołu, czy lodówki.

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Aktywni 50+
  • Pola Nadziei
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Akademia Pełni Życia
  • Oferty pracy