Strona głównaStyl życiaNiezwykłe zastosowania szpinaku - dla zdrowia i urody

Niezwykłe zastosowania szpinaku - dla zdrowia i urody

Szpinak jest bardzo popularny w kuchni tych, którzy chcą zadbać o zdrową dietę. Warto dołączyć go do jadłospisu, bo przydaje wiele zdrowotnych i urodowych korzyści. Zobacz, jak ważne są zastosowania szpinaku.
Niezwykłe zastosowania szpinaku - dla zdrowia i urody [Szpinak, © nickola_che - Fotolia.com] Ulga w reumatoidalnym zapaleniu stawów

Większość substancji odżywczych w ma zasadowy charakter i wobec wysokiej alkaliczności soku z tego warzywa można naturalnie osłabić objawy reumatoidalnego zapalenia stawów.

Działanie anti-aging

Szpinak „kipi" , które niszczą wolne rodniki w organizmie, a te ostatnie związki są odpowiedzialne za przedwczesne starzenie się. Dotyczy to zarówno powstrzymania procesu uwidaczniania się efektów upływu czasu, jak i hamowania rozwoju związanych z wiekiem chorób.

Zapobieganie krwawieniu dziąsła

Sok ze szpinaku jest bogaty z i dzięki temu może zapobiec krwawienie z dziąseł. Poza tym właściwości warzywa pomagają w leczeniu wielu innych problemów jamy ustnej.

Wzmocnienie włosów

Jeśli twoja czupryna się przerzedza, codziennie sięgaj po szklankę soku ze szpinaku. Ponieważ warzywo dostarcza kompleksu witamin z grupy B, może stymulować wzrost włosów, a także sprawić, że zachowają połysk. Poza tym zapewnia dobrą dawkę witamin C i E, a także potasu, , , magnezu i kwasów omega-3, a te składniki są niezbędne do prawidłowego wzrostu włosów. Żelazo pomaga czerwonym krwinkom przenosić tlen do mieszków włosowych, co jest niezbędne dla gęstości i siły włosów.

Poprawa cery

Warzywo oferuje witaminę K i , dzięki czemu oczyszcza cerę, minimalizując trądzik i rozjaśniając przebarwienia na skórze oraz sińce pod oczami. Co więcej, witaminy i minerały w tym warzywie pozwalają na odczucie szybkiej ulgi, jeśli skóra jest wysuszona i swędzi.

Hamowanie powstawania komórek nowotworowych

Dzięki dużej ilości flawonoidów warzywo sprzyja hamowaniu rozwoju komórek nowotworowych w organizmie.

Ochrona przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych

Kompleks witamin z grupy B chroni skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych i zabezpiecza ją przed rakiem skóry oraz uszkodzeniami spowodowanymi efektami światła .

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Akademia Pełni Życia
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Hospicja.pl
  • Oferty pracy