Strona głównaStyl życiaNiezwykłe zastosowania zmywacza do paznokci

Niezwykłe zastosowania zmywacza do paznokci

Służy nie tylko do pozbywania się starego lakieru z paznokci - zmywacz może mieć wiele innych zastosowań. Zobacz, dlacczego warto mieć go pod ręką, nawet jeśli nie malujesz paznokci.
Niezwykłe zastosowania zmywacza do paznokci [© Lars Zahner - Fotolia.com] Preparat do butów

Jeśli twoje mają widoczne rysy, nalej na wacik na odrobinę zmywacz do i potrzyj w tym miejscu. Trzeba to zrobić delikatnie, w innym przypadku można zniszczyć powierzchnię buta. Następnie użyj wilgotnej szmatki, aby usunąć wszelkie pozostałości. Taki zabieg szybko szybko poprawi wygląd obuwia.

Środek do podłogi


Użyj papierowego ręcznika i wytrzyj nieestetyczne ślady obuwia na płytkach, podłodze laminowanej lub posadzce betonowej. Nie stosuj jednak takiego „detergentu" do podłogi drewnianej.

Zmywanie markerów

Napisy i bazgroły na ścianach lub stoliku mogą być usunięte dzięki acetonowi. Trzeba namoczyć zmywaczem róg ręcznik i delikatnie potrzeć wybrane miejsce ruchem kołowym. Gdy znikną bazgroły, należy umyć powierzchnię wodą z .

Czyszczenie maszynki do golenia

Aceton jest środkiem dezynfekcyjnym, więc można nim umyć maszynki do golenia, a potem spłukać je czystą wodą. Dzięki temu zmniejszy się ryzyko podrażnień i maszynka będzie mogła dłużej służyć.

Odświeżanie klawiatury

Jeśli masz białą klwiaturę, z czasem jej kolor poszarzeje. Nic dziwnego - z badań wynika, że klawiatury są jednym z największych siedlisk i innych zarazków oraz zabrudzeń. Aby ją wyczyścić, namocz jeden wacik zmywaczem a inny wodą i umyj klawisze najpierw najpierw jednym, potem drugim. Efekt będzie zaskakujący. Nie czyść tak jednak czarnej klawiatury , bo straci kolor.

Pozbywanie się śladów kleju

Jeśli przy różnych naprawach pobrudzisz sobie ręce klejem, nie musisz trzeć skóry, by się pozbyć zabrudzeń. Zmywacz pomoże wyczyścić dłonie w delikatniejszy sposób.

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Pola Nadziei
  • EWST.pl
  • Umierać po ludzku
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Oferty pracy