Strona głównaStyl życiaO tej godzinie najlepiej jest uprawiać seks

O tej godzinie najlepiej jest uprawiać seks

Z nowych brytyjskich badań wynika, że najlepsza pora na uprawianie seksu to 7:30 lub 45 minut po przebudzeniu.
O tej godzinie najlepiej jest uprawiać seks [Fot. Photographee.eu - Fotolia.com] Badania Forza Supplements z udziałem tysiąca osób wskazują, że najlepszy czas na seks to poranek. Sprawia, że ma zyskuje się energię i dobry nastrój na resztę dnia. Endorfiny wydzielane dzięki uprawianiu miłości fizycznej poprawią nastrój i pozwalają z zabrać się za kolejne obowiązki w późniejszych godzinach.

To kolejne badania, z których wynika, że najlepszy czas na seks to godziny poranne. Inne testy wykazały, że największe przejawy namiętności odnotowuje się w niedzielę o 9 rano.

Jak uważają eksperci, nie ma w tym nic dziwnego - poranny seks oznacza też zwiększone wydzielanie oksytocyny, hormonu, który odpowiada za poczucie przywiązania do drugiej osoby i odpowiedzialności za nią. To silniejsze niż zwykle odczucie trwa dzięki porannej namiętności przez cały dzień.

Aktywne daje wiele korzyści, przypominają lekarze. Po pierwsze, odkryto, że uprawianie seksu co najmniej dwa razy w tygodniu zwiększa poziom przeciwciał o nazwie immunoglobina A, które pomagają zwalczać i inne . Częstszy seks oznacza zatem silniejszy układ odpornościowy. Co więcej, dostatecznie częste oddawanie się miłości fizycznej wiąże się z mniejszym . Badania dowiodły, że osoby aktywne seksualnie odznaczają niższym poziomem ciśnienia krwi w stresujących sytuacjach. Wreszcie, wykazano, że ci, którzy przynajmniej dwa razy w tygodniu, odznaczają się niższym ryzykiem rozwoju poważnej choroby serca w porównaniu do tych, których życie intymne jest sporadyczne.

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Akademia Pełni Życia
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Aktywni 50+
  • Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X