Strona głównaStyl życiaOd jutra nie kłamię: o noworocznych postanowieniach

Od jutra nie kłamię: o noworocznych postanowieniach

Rzucam palenie, nie jem słodyczy, rozpoczynam naukę języka obcego no i zapisuję się na fitness, bo w końcu trzeba kiedyś zrzucić te parę kilo... Cała ta cudowna odmiana dokonuje się z przyjściem Nowego Roku, kiedy podejmujemy szereg postanowień. Co zrobić, żeby nie były tylko jałowymi obietnicami, z których zrezygnujemy w okolicach 5 stycznia?
Od jutra nie kłamię: o noworocznych postanowieniach [© dolphfyn - Fotolia.com]

Rozstanie z nałogiem

Rozpoczynamy od najczęstszego, a zarazem najtrudniejszego postanowienia. Uzależnienie od nikotyny jest niestety zjawiskiem wielopoziomowym i trudno jest się od niego uwolnić. Ale dla chcącego nic trudnego! Jak wspomóc swoją „słabą silną” wolę? Metod jest dużo od stosowania substytutów po brutalną „terapię strachu”. Można sięgnąć po plastry, specjalne gumy od żucia, czy elektroniczne papierosy. Nie działa? Może warto pooglądać zdjęcia płuc palacza, lub wyposażyć się w książki z ? Albo próbować ograniczać się stopniowo, wyznaczając sobie coraz mniejsze limity.

Zrzucę parę kilo

Tutaj również sprawa nie jest prosta. Niesłabnącą popularnością cieszą się coraz to nowsze - niestety zazwyczaj dość restrykcujne, a po ich zakończeniu (a tym bardziej po przerwaniu) łatwo o „efekt jo-jo”. Trudno jest także znaleźć czas na wizytę w siłowni lub na basenie.

A może gimnastyka pasywna? Ta technika jest możliwa dzięki urządzeniom wykorzystującym elektrostymulację. potrafi w ciągu miesiąca zmniejszyć obwód uda nawet o 5 centymetrów. Największą zaletą gimnastyki pasywnej jest fakt, że można ją uprawiać w trakcie innej czynności. Na przykład oglądania telewizji, albo szperania w Internecie.

Rozpoczynam naukę języka obcego

Na naukę języka obcego też nigdy nie jest za późno. Faktycznie, najlepsze efekty można osiągnąć startując jak najwcześniej, ale istnieją kursy, dzięki którym można nadrobić stracony czas.

Odrobina samozaparcia i silnej woli, a postanowienia przetrwają cały rok i w 2020 będziemy chudszymi o parę kilo poliglotami bez nałogów.

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kobiety.net.pl
  • Pola Nadziei
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Akademia Pełni Życia
  • Oferty pracy