Strona głównaStyl życiaOdchudzanie. Jak się przygotować, by było skuteczne?

Odchudzanie. Jak się przygotować, by było skuteczne?

Jednym z najpopularniejszych noworocznych postanowień jest schudnięcie. Zanim jednak zapiszesz się na siłownię i spróbujesz nowej diety, dobrze przygotuj się do procesu odchudzania. Oto kilka spraw, które warto wziąć pod uwagę.
Odchudzanie. Jak się przygotować, by było skuteczne? Jak ćwiczenia wpłyną na styl życia?

Przede wszystkim dobrze zaplanuj swoje treningi. Jeśli będą zbyt długie czy intensywne, masz mniejsze szanse na ich kontynuowanie. Nie mogą też rewolucjonizować twojego dotychczasowego stylu życia - jeśli trzeba dla nich poświęcić zbyt wiele codziennych zajęć, obowiązków, , również dość szybko możesz zrezygnować z ćwiczeń. Zorganizuj aktywność fizyczną tak, by nie kolidowała z tym, co dla ciebie najważniejsze i co sobie cenisz w codziennym życiu.

Jake są dietetyczne pułapki?

Każdy nieco inaczej reaguje na określone dietetyczne przyzwyczajenia. U niektórych utrata na wadze jest powstrzymywana przez wieczorne podjadanie (nawet jeśli nie są to bardzo słodkie czy tłuste przekąski), inni z kolei nie obserwują sukcesów w , o ile zupełnie nie zrezygnują ze słodyczy i nie ma znaczenia, o jakiej porze dnia, by po nie sięgali. Jeszcze inni nie mogą schudnąć, ponieważ jadają posiłki zbyt rzadko i są one wówczas zbyt obfite, a gdy podzielą tę samą dawkę kalorii na więcej pór jedzenia, dostrzegą oczekiwane rezultaty.

Jaką dietę wybrać?

Jest h, więc bardzo ostrożnie trzeba wybrać tę odpowiednią dla siebie. Poza tym trzeba mieć na uwadzę fakt, że konkretne zmiany w jadłospisie mogą skutkować utratą na wadze, ale nie oznacza to, że później można wrócić do poprzedniego sposobu odżywiania się i liczyć zachowanie nowego . Dietetyczne modyfikacje muszą być powzięte na stałe.

Jak uczyć się na błędach?

Odchudzanie wymaga czasu, więc trzeba uzbroić się w cierpliwość w oczekiwaniu na pożądane skutki. Jeśli jednak nic nie zmienia się przez dwa-trzy miesiące, warto zrewidować podjęte działania, być może drobne zmiany zarówno sferze diety, jak i ćwiczeń „odblokują" potrzebne reakcje organizmu.

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kobiety.net.pl
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • EWST.pl
  • Akademia Pełni Życia
  • Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X