Strona głównaStyl życiaOdczuwasz niedobór magnezu w organizmie? Pomóc może... kąpiel

Odczuwasz niedobór magnezu w organizmie? Pomóc może... kąpiel

Niedobór magnezu może mieć bardzo uciążliwe i poważne konsekwencje! Najczęstsze z nich to trudności z koncentracją, zmęczenie, drażliwość, bezsenność, skurcze mięśni, drganie powiek, wypadanie włosów i łamliwość paznokci, a nawet stany lękowe i depresyjne.
Odczuwasz niedobór magnezu w organizmie? Pomóc może... kąpiel [Fot. Studio Romantic - Fotolia.com]

Magnez na wagę złota

to bardzo ważny pierwiastek, ponieważ uczestniczy aż w 300 procesach biochemicznych naszego organizmu.

To właśnie on wspiera prawidłową pracę układu odpornościowego i nerwowo-mięśniowego. Jest jednym z ważniejszych czynników niezbędnych w prawidłowym funkcjonowaniu kości, czy wewnątrzkomórkowych procesów energetycznych.

Czy brakuje mi magnezu?

Jeśli zauważyliśmy u siebie takie objawy jak np. skurcze mięśni, drgania powiek, łamliwość paznokci czy przewlekłe zmęczenie, bardzo prawdopodobne jest, że w naszym organizmie – mówi dietetyk Sylwia Witek. – Warto zgłosić się wtedy do lekarza, który zleci badanie stężenia elektrolitów we krwi. Warto to zrobić przed rozpoczęciem przyjmowania suplementów diety, ponieważ z drugiej strony nadmiar magnezu w naszym organizmie może być przyczyną np. czy obniżenia ciśnienia tętniczego – przestrzega Sylwia Witek.

Jak bezpiecznie i skutecznie uzupełniać niedobory magnezu?

Najlepszym sposobem jest wzbogacenie naszej diety w produkty zawierające ten pierwiastek. Taki magnez, pochodzący z naturalnych źródeł, jest całkowicie bezpieczny. Można go w ten sposób przyjmować praktycznie w każdych ilościach.

Doskonałymi źródłami magnezu są warzywa i owoce, kasza gryczana, nasiona roślin strączkowych, orzechy, kakao, gorzka czekolada, ciemne pieczywo.
Dodatkowo bezpiecznym sposobem na uzupełnienie niedoborów magnezu jest kąpiel w solance z chlorku magnezu. Chlorek magnezu to bezbarwne, bezwonne płatki lub kryształy, bardzo łatwo rozpływające się pod wpływem wilgoci – opowiada Sylwia Witek. – Magnez dobrze wchłania się przez skórę, dlatego kąpiel w solance to łatwy i przyjemny sposób uzupełnienia braków tego pierwiastka – dodaje Sylwia Witek.

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć