Strona głównaStyl życiaOglądasz telewizję? Rób to produktywnie. Oto 8 wskazówek

Oglądasz telewizję? Rób to produktywnie. Oto 8 wskazówek

Oglądanie telewizji to jedna z najbardziej statycznych i dezaktywizujących (także umysłowo) czynności. Trudno z tego jednak zrezygnować. W powszechnym sposobie na życie telewizja zajmuje stałe miejsce. Jeśli więc nie wyobrażasz sobie wieczoru bez telewizora - spróbuj oglądać w nowy produktywny sposób.
Oglądasz telewizję? Rób to produktywnie. Oto 8 wskazówek [© Christian Delbert - Fotolia.com] Przygotuj zdrowe

Oglądając wieczorem ulubione programy postaraj się, by kolejny wieczór spędzony w podobny sposób nie oznaczał raczenia się niezdrowymi przekąskami. Zerkając na ekran przygotuj coś zdrowszego, np. smakowitą sałatkę.

Zrób kilka przysiadów

Nie bez powodu na siłowniach są telewizory - oglądanie programu podczas np. spaceru po bieżni czy ćwiczeniach na orbitreku sprawia, że zapomina się o wysiłku fizycznym i łatwiej wykonać intensywniejszy trening. Gdy oglądasz telewizję, spróbuj zrobić parę przysiadów, skłonów, czy wymachów. Możesz się też porozciągać.

Posprzątaj

To równie dobry trening, jak inne ćwiczenia. Sięgnij po mop, ściereczkę do kurzu, etc. Możesz oglądać ulubiony serial i zrobić coś pożytecznego...

Zrób listę zakupów

Masz w planach wybranie się na . Możesz przygotować ich listę podczas trwania wiadomości czy wywiadu.

Zajmij się zwierzakiem


niekoniecznie interesuje się tym, co dzieje się na ekranie (choć są wyjątki), ale nie przeszkadza mu, gdy Ty podczas oglądania TV okażesz mu zainteresowanie, np. w postaci głaskania, czy rzucania piłeczki.

Sprawdź email

To jedna z tych czynności, która dekoncentruje i odciąga od pracy. Wykonuj ją więc właśnie podczas oglądania telewizji, a nie w czasie ważnych zadań.

Zapłać rachunki

to idealny czas, aby zająć się niezapłaconymi rachunkami.

Przygotuj listę „rzeczy do zrobienia"

Najbardziej produktywni ludzie dbają o przygotowanie listy zadań. Aktualizuj ją podczas oglądania telewizji, aby zaoszczędzić czas w ciągu tygodnia.

Zobacz także

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Aktywni 50+
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Oferty pracy