Strona głównaStyl życiaPoczucie szczęścia wpływa na zdrowie fizyczne

Poczucie szczęścia wpływa na zdrowie fizyczne

Dobre zdrowie i optymistyczne spojrzenie na rzeczywistość nie są od siebie niezależne. Radosna perspektywa ma bardzo realny wpływ na samopoczucie fizyczne.
Poczucie szczęścia wpływa na zdrowie fizyczne [fot. Pexels from Pixabay]
Zarówno interwencje psychologiczne online, jak i te bezpośrednie, które stanowiły taktyki zaprojektowane specjalnie w dla poprawy subiektywnego samopoczucia, miały pozytywny wpływ na zdrowie fizyczne.

Już wcześniejsze badania pokazały, że szczęśliwsi ludzie mają zwykle lepsze i reakcje niż ich mniej szczęśliwi rówieśnicy", mówi prof. Kostadin Kushlev z Uniwersytetu Georgetown. „Teraz wykazano, że poprawa samopoczucia psychicznego wśród ogólnie zdrowych ludzi może przynieść korzyści dla ich stanu fizycznego", dodaje prof. Kushlev.

W nowych testach sprawdzono, jak poprawa subiektywnego samopoczucia ludzi, którzy nie byli hospitalizowani i nie przechodzili innego leczenia, wpłynęła na ich zdrowie fizyczne. Do badań zaproszono ludzi w wieku 25 - 75 lat, których losowo przydzielono do grupy kontrolnej lub grupy poddanej 12-tygodniowej interwencji psychologicznej, która miała na celu poprawić ich nastawienie do rzeczywistości i zwiększyć poczucie .

Jak się okazało, uczestnicy uczestnicy biorący udział w programie psychologicznym deklarowali zwiększenie poziomu subiektywnego samopoczucia. Zgłaszali także mniej dni chorobowych niż uczestnicy grupy kontrolnej. Ponadto mniej chorowali także w trzy miesiące po zakończeniu badań.

Co ciekawe, że udział w programie prowadzonym online okazał się równie skuteczny, jak w uczestnictwo osobiste.

Na temat badań napisano w czasopiśmie Psychological Science.

Na podstawie:

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Akademia Pełni Życia
  • Aktywni 50+
  • Pola Nadziei
  • eGospodarka.pl
  • Oferty pracy