Strona głównaStyl życiaPopraw sobie nastrój w kilka minut - proste, sprawdzone sposoby

Popraw sobie nastrój w kilka minut - proste, sprawdzone sposoby

Codziennie nie brakuje okazji do irytacji - zatłoczony autobus, długa kolejka w spożywczym, gdy nam się spieszy, spotkanie z nieuprzejmą, ciągle mającą jakieś uwagi sąsiadką... można by długo wymieniać. Aby zadbać o równowagę psychiczną, konieczne jest wręcz wykreowanie sytuacji, które napawają lepszym samopoczuciem.
Poniżej kilka banalnych, szybkich sposobów na polepszenie nastroju.

Zaserwuj sobie chwilę ciszy

© tverkhovinets - Fotolia.com

Jeżeli czujesz się przygnębiony/a i rozdrażniony/a, najpierw weź kilka długich, głębokich oddechów, a potem postaraj się znaleźć miejsce tylko dla siebie. Może to być kuchnia, a nawet łazienka - jakieś pomieszczenie, które pozwoli na chwilę odizolować się i wyciszyć. To umożliwi zyskać dystans do nieprzyjemnej sytuacji, a brak bodźców, np. w postaci z ulicy, ułatwi uspokojenie się.
 
Strony : 1 2 3 4 5 6

Przeczytaj także


Depresja - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Depresja to bardzo poważna choroba, a jej lekceważenie może prowadzić nawet do śmierci. Dotyka ona ludzi w różnym wieku, jednak w przypadku osób starszych bywa często lekceważona, traktowana jako jeden z objawów starzenia się. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Komentarze

 • 16:05:24, 24-04-2014 Irenka 26

  ''Leniwy nawet siedząc znuży się, pracowity w pracy znajduje odpoczynek.'' Dla mnie prawdziwy relaks to ....praca-sprzątanie, gotowanie, czasami praca w ogródku! Gdy jestem zmęczona pracą umysłową-wybieram spacer i ogród. Natomiast po pracy na działce lubię poczytać i popracować na komputerze, rozwiązywać krzyżówki....Dopiero wtedy czuję się wyśmienicie! Nie znoszę nieróbstwa-nie jest to zgodne z moją czynną naturą. Lubię jazdę na rowerze, długie piesze wędrówki, prace porządkowe w ogrodzie, uwielbiam książki, robótki ręczne, a także amatorskie malowanie-do szuflady, tylko dla siebie! Aby tylko nie gnuśnieć w bezczynności i nudzie-dla mnie to śmierć za życia!!!! Moim zdaniem to recepta na doskonałe samopoczucie i zachowanie młodego ciała i ducha!!!!
  ... zobacz więcej
 • 10:46:12, 25-04-2014 wandulka48

  Super ,to samo robię w swoim życiu (tylko bez robótek ręcznych i malowania) ,za to podróżuję w Polsce i za granicą ..Życzę dalszych miłych dni ,pozdrawiam ..Wanda Nowak
 • 00:42:08, 27-04-2014 euzebia

  Rękodzieło to coś, co od zawsze poprawiało mi nastrój Wyjście z kawą do ogródka to zawsze +10 do humoru!
 • 17:35:43, 14-05-2014 Romy

  Do tego obserwacja przyrody, szczególnie wiosną, daje poprawe nastroju
 • 11:13:24, 15-05-2014 Hies

  Ja uwielbiam spędzać czas z wnukami-udziela mi się wtedy ich energia Czasami z żoną szyjemy swetry jeelowe,ale to rzadko;P Poza tym lubię chodzić do kina,na bilard,jeżdżę rowerem i spaceruję po lasach,a w chwilach największego znużenia jadę na ryby i tam najbardziej się relaksuję

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

 • Akademia Pełni Życia
 • Pola Nadziei
 • EWST.pl
 • Poradnik-zdrowia.pl
 • Oferty pracy