Strona głównaStyl życiaPoznań miastem dla seniorów. Targi Viva Seniorzy

Poznań miastem dla seniorów. Targi Viva Seniorzy

Każdy lubi spędzać wolny czas na swój sposób, być aktywnym i cieszyć się dobrym zdrowiem przez długie lata. Poznań jako miasto przyjazne seniorom oferuje takie możliwości. Powstaje wiele ciekawych inicjatyw i kampanii dedykowanych seniorom, takich jak miejsca przyjazne seniorom, „Złota Rączka” dla seniorów, Poznańskie Pudełko Życia, Karta Seniora czy SeniorWFormie. Organizowane są także wydarzenia specjalnie Senioralni, będące odpowiednikiem studenckich Juwenaliów oraz targi Viva Seniorzy.
Poznań miastem dla seniorów. Targi Viva Seniorzy [Fot. materiały prasowe] Rynek tych potrzeb jednak wciąż jest niezapełniony i w kolejnych latach z pewnością będzie rósł, a wszystko to za sprawą czynników demograficznych związanych ze starzejącym się społeczeństwem. Według OECD Polska będzie należeć do , z odsetkiem osób powyżej 65 r.ż. przekraczającym 60% w 2060 r., co oznacza, że ten trend dotknie już dzisiejszych studentów. Czy jesteśmy na to gotowi?

Pewne jest to, że wszystkie firmy, . Zapotrzebowanie będzie tylko rosło. Przed nami także wiele trudnych zmian systemowych. Pojawia się potrzeba budowania specjalnych programów gwarantujących dostęp do specjalistycznych usług zdrowotnych i socjalnych, sprzyjających zdrowemu starzeniu się. Rozpocznie się także pomyślny okres dla Uniwersytetów Trzeciego Wieku oraz instytucji działających na rzecz seniorów.

Seniorzy również się zmieniają. Są coraz bardziej aktywni, chcą się rozwijać, poszerzać swoje horyzonty, podróżować, dbać o swoje zdrowie i chcą mieć wpływ na kształtowanie się społeczeństwa, a ze względu na powyższą statystkę będą jego większą częścią.

Dużym krokiem ku zbliżającym się zmianom są także organizowane w Poznaniu . To właśnie tam prezentują się firmy z ofertą, dedykowaną starszej części naszej populacji, m.in. z najróżniejszymi rozwiązaniami, ułatwiającymi codzienne funkcjonowanie, a uwzględniające zmiany zachodzące w starzejącym się organizmie. Targi to również możliwość konsultacji z wieloma specjalistami, przeprowadzenia badań profilaktycznych, zapoznania się z ofertą uniwersytetów trzeciego wieku, biur podróży i wielu innych firm.

Bycie seniorem ma także wiele pozytywnych aspektów, na które zwracają uwagę organizatorzy targów Viva Seniorzy!. W czasie trwania targów odbędzie się wiele ciekawych wykładów na temat zdrowia, organizacji czasu wolnego, warsztatów, zajęć z gimnastyki i tańca, hortiterpii. Fundacja ARS zorganizuje przegląd twórczości senioralnej, a na scenie nie zabraknie gwiazd polskiej estrady. W tym roku wystąpią Teresa Werner i zespół Skaldowie. Wszystkie te atrakcje organizatorzy zapewniają w cenie biletu wstępu na targi.

Targi Viva Seniorzy! to kolejna poznańska inicjatywa, która zrzesza i integruje seniorów, stwarza ciekawe miejsce spotkań i zachęca do działania. Wychodzą na przeciw nadchodzącym zmianom, zachęcają seniorów, by nie tylko dbali o siebie, ale także dobrze się bawili i zabierali głos w istotnych nie tylko dla nich sprawach społecznych.

Targi odbędą się w dniach 19 i 20 października 2018 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Bilety po 10 złotych.

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • EWST.pl
  • Kosciol.pl
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Oferty pracy