Strona głównaStyl życiaPromocja, wyjątkowa okazja, ostatni dzień wyprzedaży! Uważaj na manipulacje sprzedawców

Promocja, wyjątkowa okazja, ostatni dzień wyprzedaży! Uważaj na manipulacje sprzedawców

Wracasz czasem z zakupów z czymś zupełnie niepotrzebnym? Wyierasz czasami produkty, na których się zawodzisz? Jak często dokonujesz zakupu pod wpływem sugestii sprzedawcy? Jak uniknąć manipulacji podczas zakupów?
Promocja, wyjątkowa okazja, ostatni dzień wyprzedaży! Uważaj na manipulacje sprzedawców [© highwaystarz - Fotolia.com]
Niestety w niektórych firmach pracują ludzie, którzy zrobią wszystko – nie wyłączając oszustw - żeby za wszelką cenę sprzedać swoje towary. Coraz częściej uywają w tym celu różnorodnych technik manipulacji, które skutecznie przekonują klientów do w sposób niezgodny z ich rzeczywistymi potrzebami, na rzeczy zbędne lub nie spełniające ich oczekiwań. Szczególną ostrożność należy zachować podczas marketingowych prezentacji.
Jeżeli handlowiec prowadzi prezentację tak, jakby miał dla nas skarb do sprzedania, jakby jego produkt nie miał żadnych wad, należy od razu włączyć wszystkie systemy bezpieczeństwa, bo coś jest nie tak. Nie ma ofert, nie ma produktów, które mają same zalety – mówi w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire.pl Tomasz Kalko, z firmy szkoleniowo-doradczej TomaszKalko.pl.
Czujność powinniśmy zachować również w przypadku natrętnych sprzedawców, którzy mimo braku naszego zainteresowania wracają ze swoją ofertą, czasami nawet kilkukrotnie. Jest spore prawdopodobieństwo, że takie osoby próbują nas zwyczajnie naciągnąć.

Uważajmy, gdy widzimy napisy typu „”, „okazja” czy „ostatnia chwila”. Bywa, że nie mają one nic wspólnego z prawdą: ceny sprzedawanych towarów w rzeczywistości nie są obniżone lub obniżka wcale nie kończy się lada moment. Po prostu – niektóre sklepy stosują praktyki.

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć