Strona głównaStyl życiaRegularny wysiłek fizyczny wzmacnia pozytywne emocje

Regularny wysiłek fizyczny wzmacnia pozytywne emocje

Osoby bardziej aktywne fizycznie cechują się wyższym poziomem podekscytowania i entuzjazmu niż osoby unikające wysiłku. Co więcej, w dni z wyższą aktywnością ludzie częściej odczuwają takie pozytywne emocje niż w dni, które spędzają głównie w pozycji siedzącej.
Regularny wysiłek fizyczny wzmacnia pozytywne emocje [fot. Chaiwat Taweewiwatkul from Pixabay]
- Nie musisz być najbardziej wysportowaną, codziennie ćwiczącą osobą, aby czerpać korzyści z ćwiczeń. Chodzi o to, aby starać się podejmować wysiłek kilka razy w tygodniu i dzięki temu zyskać nagrodę w postaci dobrego samopoczucia - mówi prof. David Conroy.

Jak zauważa prof. Conroy, ludziom trudno jest zaangażować się w program ćwiczeń, ponieważ zazwyczaj wyznaczają długoterminowe, a nie krótkoterminowe cele. - Kiedy ludzie wyznaczają postanowienia noworoczne, precyzują je tak, aby obejmowały cały nadchodzący rok, ale to może być bardzo przytłaczające. Tymczasem działanie dzień po dniu i delektowanie się efektem dobrego samopoczucia wieczorem może być dobrym sposobem uzyskania codziennych korzyści za . Może to pomóc w pozostaniu aktywnym - wskazuje prof. Conroy.

Jak się okazuje, warto się przemóc i zacząć ćwiczyć. Ustalono, że osoby bardziej aktywne fizycznie, cechują się wyższym nasileniem niż osoby mniej aktywne. Okazało się też, że więcej przyjemnych emocji towarzyszy ludziom w dni aktywne w porównaniu do dni, w których większość czasu spędzili w .

- Wyniki sugerują, że aktywność fizyczna niesie ze sobą nie tylko długotrwałe korzyści, ale także doraźne. Wykonanie dłuższego niż zwykle treningu może wywołać eksplozję przyjemnych uczuć. Już dzisiaj zatem podejmij jakieś ćwiczenia o umiarkowanej lub intensywnej intensywności - radzi prof. Conroy.

Na podstawie:

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Umierać po ludzku
  • Akademia Pełni Życia
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Hospicja.pl
  • Oferty pracy