Strona głównaStyl życiaSeks - skuteczny „środek nasenny”

Seks - skuteczny „środek nasenny”

Jak wynika z nowych badań, seks może pomóc podnieść jakość snu. Seks powoduje wydzielanie różnych pomocnych w odprężaniu się substancji biochemicznych, m. in. oksytocyny i prolaktyny.
Seks - skuteczny „środek nasenny” [Fot. thiago - Fotolia.com] Uczeni z Central Queensland University w Adelaide zebrali informacje od 460 ludzi w wieku 18-70 lat i odkryli, że dwie trzecie badanych po . Szczególnie znacząca różnica w jakości odpoczynku była odnotowywana w przypadkach osiągnięcia orgazmu.

64 procent respondentów wskazało, że lepiej spali po seksie z partnerem i w sytuacji, gdy osiągali orgazm. Takie efekty deklarowali też ci, którzy masturbowali się przed snem, mówią autorzy badań.

Seks powoduje wydzielanie różnych pomocnych w odprężaniu się substancji biochemicznych, m. in. oksytocyny i prolaktyny, a jednocześnie skutkuje obniżeniem poziomu kortyzolu, hormonu , który skutecznie zaburza sen. W efekcie seks działa jak dobry środek nasenny.

„Istnieją mocne dowody na to, że warto zastąpić czas przed snem poświęcony na patrzenie w ekran telefonu, czasem seksu. Kiedy angażujesz się w seks, nie myślisz o tym, co masz zrobić następnego dnia. To odciąga twoją uwagę", wyjaśniają uczeni.

To nie są pierwsze badania dotyczące wpływ seksu na i jakość życia. Naukowcy z Oxford Economics and the National Centre for Social Research odkryli, że miłość fizyczna i dobry odpoczynek sprzyjają ogólnemu samopoczuciu.

Tagi: relaks, stres, sen, seks

Zobacz także

 

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Pola Nadziei
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • EWST.pl
  • Hospicja.pl
  • Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X