Strona głównaStyl życiaStres odbiera Polakom przyjemność podróżowania

Stres odbiera Polakom przyjemność podróżowania

46 procent Polaków wybierających się w podróż obawia się zgubienia, zniszczenia lub kradzieży dokumentów, bagażu lub pieniędzy – wynika z badania przeprowadzonego przez ARC Rynek i Opinia na zlecenie Avivy. Na liście zmartwień 45 proc. podróżujących jest bezpieczeństwo pozostawionego mieszkania, a co trzeci zapytany boi się o swoje zdrowie na wyjeździe.
Stres odbiera Polakom przyjemność podróżowania  [Fot. Ilya - Fotolia.com] Wyjeżdżając na lub wakacje najbardziej martwimy się o naszą własność – 46% respondentów obawia się zgubienia, zniszczenia lub kradzieży pieniędzy, bagażu albo . Zarazem 45% osób martwi się o bezpieczeństwo mieszkania lub domu, który zostaje bez opieki. Najczęściej w tym kontekście obawiamy się włamania (29% odpowiedzi), zalania lub pożaru (16%).

Martwimy się również o własne zdrowie na urlopie – choroby lub poważne urazy wzbudzają lęk 41% osób. Co piąty (22%) respondent obawia się ataku terrorystycznego.

Z badania wynika, że na możliwość wystąpienia zagrożeń nieco częściej wskazują kobiety. Zgubienia, zniszczenia lub kradzieży dokumentów, bądź pieniędzy obawia się 48% kobiet i 44% mężczyzn. Podobnie sytuacja przedstawia się w przypadku mieszkania. Negatywny scenariusz zakłada 24% kobiet i 21% mężczyzn. Polki także częściej obawiają się, że wyjazd popsuje im choroba – taką opinię wyraziło 35% kobiet i 28% mężczyzn.

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Akademia Pełni Życia
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Aktywni 50+
  • Kobiety.net.pl
  • Oferty pracy