Strona głównaStyl życiaSzanse na długi związek określają historie miłosne naszych mam...

Szanse na długi związek określają historie miłosne naszych mam...

Jeśli masz kłopoty z dłuższym pozostawaniem w związku, może „odziedziczyłeś/aś" to po swojej mamie.
Szanse na długi związek określają historie miłosne naszych mam... [Fot. Paolese - Fotolia.com]
Dzieci kobiet, które często zmieniały partnerów, częściej tworzą niestabilne , wynika z badań uczonych z Ohio State University w Columbus. Wyniki wskazują, że matki mają pewne cechy, które sprawiają, że są uważane za bardziej lub mniej atracyjne partnerki i są lepsze lub gorsze w relacjach. Dzieci dziedziczą określone cechy i ponadto uczą się od matek pewnych umiejętności oraz zachowań, które potem wykorzystują w tworzeniu własnych .

W trwających ponad dwie dekady badaniach monitorowano relacje miłosne ponad 7 tsyięcy osób i ich . Dzięki temu zweryfikowano ilość i długość relacji miłosnych przedstawicieli dwóch pokoleń w danej rodzinie.

Okazało się, że liczba związków matek w danym okresie była podobna do tej dotyczącej ich dzieci. Odkryto, że gdy matka miała wielu partnerów, dzieci również często zmieniały swoich życiowych towarzyszy. Według uczonych, można mniemać, że matki przekazują potomstwu cechy osobowości i umiejętności relacyjne, które sprawiają, że dzieci są mniej lub bardziej zdolne do nawiązywania stałych relacji.

Być może, sugerują uczeni, kobiety mające wielu partnerów odznaczają się słabszymi zdolnościami interpersonalnymi lub nie radzą sobie z , czy też cechują się mniejszą stabilnością emocjonalną, co sprawia, że ich kolejne zwiazki nie są w stanie przetrwać próby czasu. To z kolei może rzutować na dzieci, które w dorosłym życiu przejmują pewne schematy zachowań i również nie potrafią budować stabilnego .

Na temat badań można przeczytać w magazynie Plos One.

Na podstawie:

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • EWST.pl
  • Hospicja.pl
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Umierać po ludzku
  • Oferty pracy