Strona głównaStyl życiaSześć przyczyn bezsenności (i jak sobie z nimi radzić)

Sześć przyczyn bezsenności (i jak sobie z nimi radzić)

Jesli często, pomimo zmęczenia, nie możesz zasnąć i długo przekładasz się z boku na bok, prawdopodobnie jest tego jakaś kontkretna przyczyna. Odkryj ją i zaczij reagować, by móc się wreszcie dobrze wyspać.
Sześć przyczyn bezsenności (i jak sobie z nimi radzić) [Fot. terovesalainen - Fotolia.com]

Aktywność

Ogólnie rzecz ujmując, wysiłek fizyczny pomaga dobrze sypiać, ale jeśli ćwiczysz lub wykonujesz jakąś inną wymagającą aktywność wieczreem - uzyskasz odwrotny skutek. na trzy godziny przed snem lub krócej nie zpowoli zasnąć, ponieważ stymuluje metabolizm i podwyższa tętno, a to fizyczne znaki dla organizmu, że nie należy odpoczywać.

Alergie

Z badań wynika, że niemal 60 proc. ludzi z nie może spać. Poza stosowaniem leków wskazanych przez alergologa, możesz sobie pomóc, biorąc prysznic przed snem oraz pamiętając o częstej wymianie pościeli - czyste ciało i poszewki osłabią objawy choroby.

Białko

Jedzenie produktów o wysokiej dawce białka przed snem nie jest zalecane - wymaga ono dużej energii w procesie jego trawienia, co daje efekt wybudzenia. Lepszym wyborem wieczornego posiłku są owoce lub kanapka z serem i szklanka .

Leki

Niektóre lekarstwa skutkują problemami ze snem. Przykładowo, wiele środków, które można zakupić bez recepty, zawiera kofeinę, która jest stymulantem i sprawia, że .

Niepokój

i inne objawy depresyjne zaburzają nasz sen. Najlepiej jest wówczas udać się do specjalisty, żeby dowiedzieć, jak efektywnie zmniejszyć symptomy. W trudniejszych przypadkach lekarz zapisze leki wspomagające zasypianie.

Nowe technologie

Same w sobie nie wywolują bezsenności, ale jeśli będąc w łóżku jeszcze przeglądasz strony internetowe na swoim smartphonie, to . Ekrany telefonów emitują światło, które daje organizmowi znak, że nie czas na sen i jeszcze wiele minut po sprawdzeniu messengera nie można zasnąć.

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kobiety.net.pl
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Akademia Pełni Życia
  • Oferty pracy